שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2500
מאמרים: 7542
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

מקורות מימון


אליחי רובין

:)

 
 

מקורות מימון

המצב הכלכלי הנוכחי לצד היצירתיות של יזמים חדשים הביא את הצורך של עסקים חדשים וותיקים למצוא מקורות מימון על מנת להמשיך להפעיל את העסק באופן תקין או לקדם יוזמה חדשה של רעיון או תוספת לעסק קיים. חיפוש אחר מקורות מימון מביא את מי שמבקש את המימון לפנות לגורמים שונים בין אם פיננסיים, בין אם פרטיים או בין אם בני משפחה לסייע ביצירת מקורות מימון לטובת בית העסק והיוזמה. להלן מספר דוגמאות למקורות מימון הנהוגים בישראל.

מקורות מימון עצמיים

אחת הדרכים להשיג מקורות מימון באופן המהיר ביותר היא להשתמש באופן עצמאי בסכומי כסף הקיימים ברשות המבקש מימון. סכומי הכסף יכולים להיות ממקורות חיסכון שונים כמו קופות גמל, חסכונות הקיימים בבנק, קרנות השתלמות וכדומה. דרך נוספת למימון עצמי היא בקשת הלוואה מלקוחות של בית העסק או מספקים גדולים על ידי דחיית תשלומים לתקופות מאוחרות או פריסה של התשלומים לספק.

מקורות מימון ממשפחה

דוגמא נוספת למקורות מימון היא פנייה לבני משפחה שברשותם ממון היכול לספק את הסכום הדרוש. המימון יכול להתבצע בצורה של הלוואה של בני המשפחה לעסק או השקעה בבית העסק בצורת שותפות. בכל מקרה של מימון מבני משפחה חשוב לעגן את כל הדגשים לגבי תנאי ההלוואה וההחזר או במקרה של שותפות או השקעה לעגן זאת בחוזה משפחתי אשר יסייע במניעת קונפליקטים ואי נעימויות בעתיד.

מימון על ידי משקיעים

אנשי עסקים רבים בארץ או מחוצה לה מחפשים להשקיע את כספם בבתי עסק וביוזמות בתחום ההייטק, המחשבים ועוד. מימון באמצעות משקיעים פרטיים יכול להיות פתרון מצוין לבעל עסק קיים או חדש. גם כאן, חשוב לעגן את התנאים לפני קבלת המימון בחוזים משפטיים ולבחון היטב את חלקו של המשקיע הפרטי ברווחים העתידיים או בניהול החברה.

מקורות מימון ציבוריים

דוגמא נוספת של מקורות מימון היא מקור ציבורי. גופים ציבוריים רבים מעוניינים להניב רווחים מהכסף הקיים בקופותיהם על ידי מימון יוזמות וחברות צעירות עם עתיד מבטיח. סיבה נוספת שבגינה מוסדות ציבוריים מממנים יוזמות חדשות היא ההשקעה בפיתוח העתידי אשר יניב יתרונות למדינה כולה. בצורת מימון ציבורי מושקעים כספים ראשוניים בחברה או ביוזמה שמטרתם היא עידוד פיתוח הפרויקטים. דוגמאות למוסדות המעניקות מימון ציבורי הם המדען הראשי בישראל, מטי וכדומה.

לסיכום, מציאת מקורות מימון היא נחלתם של יזמים רבים כמו גם שעסקים קטנים או גדולים העומדים בפני פיתוח חדש, הגדלת בית העסק וכדומה. עם מציאת מקורות המימון יש לבחון היטב את התנאים בהם ניתנת ההלוואה ולוודא כי כל הגורמים מודעים ומבינים אותם.

לקבלת הלוואה חוץ בנקאית, בקרו באייל יעוצים

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה