שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

משכנתא לזכאים


אמנון
 
 

אף על פי שניתן לגור בשכירות שנים רבות ואולי אפילו למשך כל החיים, רכישת נכס משרה ביטחון לגבי ההווה וביטחון לגבי ירושה לילדים בבוא היום. מחד, שטח מדינת ישראל אינו גדול ומאידך, הביקוש לדירות עולה, עם האוכלוסייה הגדלה ועם העלייה ברמת החיים. מצד אחד, יוקר המחייה הולך ועולה, ומצד שני, גובה הכנסה המבוסס על המשכורת – נשאר בעינו ואף נשחק עם השנים. קריטריונים מסוימים מאפשרים לאוכלוסיות שונות לקבל משכנתא לזכאים.

 

הקלות במשכנתא

 

משכנתא לזכאים ניתנת על ידי משרד הבינוי והשיכון לאוכלוסיות המוגדרות כזכאיות לסיוע מדיני ומאפשרת הלוואה בתנאים אטרקטיביים למטרת רכישת דירה. מחד, משכנתא לזכאים  ניתנת בתנאים טובים מכל הלוואה אחרת, ומאידך, היא מחייבת את בעליה לשנים רבות (כרב המשכנתאות הניתנות כיום בשוק) – אולם בתנאים נוחים. המשכנתא מורכבת מהלוואה צמודה עם ריבית קבועה. ההלוואה ניתנת למשך תקופה של בין 20-28 שנים על פי נתוני הלווה.

 

קריטריונים להקלות במשכנתא

 

השוואת משכנתאות מראה את הנתונים הקובעים את גובה ההלוואה ומשכה הינם, בין השאר, מצבו הכלכלי של הלווה, מצב משפחתי, גיל, מיקום ושווי הדירה, ונתונים נוספים. האוכלוסיות הזכאיות לקבלת משכנתא זכאים הינן עולים חדשים, רווקים מעל גיל 30, משפחות חד הוריות, זוגות צעירים ועוד. לפיכך, ככל שגיל הלווה הינו גבוה יותר, יש לו מספר גדול יותר של אחים ואחיות והוא נשוי משך זמן ארוך יותר, כך יעלה גובה ההלוואה המאושר על ידי המדינה.

 

אופן תהליך קבלת משכנתא לזכאים

 

כדי לקבל משכנתא לזכאים יש לפנות למשרד הבינוי והשיכון. כמו כן, יש לפנות לבנק לצורך קבלת תעודת זכאות. תעודת זכאות זו תקפה למשך שנה וניתן להאריך את תקפותה בתום כל שנה. כדי לקבל את תעודת הזכאות נדרש הלווה להציג תעודת זהות, תעודת נישואים, אישור מקצין העיר על שירות בצה"ל או, באם מדובר בשירות לאומי, אזי ניתן האישור על ידי האגודות המוכרות, אישור מהרבנות על נישואים, פרטי אחים ואחיות במשפחה (כולל שם, תאריך לידה, מקום מגורים ומספר תעודת הזהות) ופרטי ילדים, באם ישנם, כפי שהם מופיעים בתעודת הזהות.

 

אופן חישוב הנקודות לזכאים

 

על פי הנתונים שהוזכרו לעיל, מחשב משרד הבינוי והשיכון את נקודות הזכאות לצורך מתן משכנתא לזכאים כך שככל שהניקוד גבוה יותר, כך עולה גובה הסיוע. יש לציין כי ניקוד הנמוך מ- 1,000 אינו מזכה את בעל תעודת הזכאות בסיוע לרכישת דירה. הזכאים לקבל משכנתא לזכאים  זוכים למעשה למשכנתא בריבית קבועה בגובה של 4% וצמודת מדד.

 

יתרונות המסלול

 

היתרונות הרבים בנטילת משכנתא לזכאים הופכים את המסלול למשתלם עבור רבים, הינה בעלת התנאים הטובים ביותר מאחר והיא מבטיחה משכנתא בריבית קבועה לאורך כל תקופת ההחזרים וללא הפתעות. כמו כן, ההלוואה אינה כוללת קנס בפריעת ההלוואה טרם המועד הקבוע מראש ואינה כוללת עמלות היוון. למעשה, למעט שינויי המדד, נותר גובה ההחזרים זהה למשך כל התקופה ומבטיח את הלווים בפני גורמים או שינויים לא צפויים בהכנסות או בהוצאות למשך טווח זמן ארוך.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה