שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

מתי כדאי לקחת הלוואה לכל מטרה?


אמנון
 
 

 

סיבות ומצבים רבים בחיים גורמים לנו לרצות לקחת הלוואה. שיפוץ הדירה, קניית רכב חדש, הוצאות שוטפות בסכומים גבוהים שאנחנו לא מצליחים לעמוד בהם, ועוד. אנו מתלבטים בשלל שאלות אפשריות שסיטואציות כאלו מעוררות. איזה סוג הלוואה אנחנו צריכים לקחת? האם אפשר לסמוך על הבנקאי שלנו שידאג לנו לעסקה הטובה ביותר? האם עלינו לבחור במסלול של ריבית פריים, האם אנחנו צריכים להעדיף הלוואות עם ערבים, והאם בכלל יאשרו לנו לקחת את סכום הכסף אותו אנחנו רוצים?

 

יתרונות של הלוואה לכל מטרה

 

חלק מאיתנו אכן יצטרכו לעבור דרך מפרכת של ניסיון להבין טוב יותר את עולם הבנקים והכלכלה. מהי היא הלוואה עם ריבית פריים? מתי יהיו לי 'נקודות יציאה'- כלומר תאריכים בהם יהיה אפשר להחזיר את הכסף? מה יקרה במידה ולא אוכל לעמוד בסכום שהבטחתי להחזיר ואאלץ להאריך את הזמן שהוקצב לי? את מי אחתים כערבים? חלק ימצאו שיש פתרון נוח עבורם בדמות הלוואה לכל מטרה. הלוואה מסוג זה כשמה כן היא- זוהי הלוואה שיכולה לשמש אתכם לכל צורך אפשרי. אינכם צריכים להוכיח שאתם זקוקים לה בגלל שנולד תינוק ואתם רוצים להוסיף חדר, או כי אתם רוצים להיכנס כשותפים בעסק קטן. תהליך הקבלה שלה הוא לעיתים פשוט בהרבה משל הלוואות אחרות.

 

התייעצו עם אחרים

 

לעיתים, כאשר מדובר בעניינים כלכליים, אנחנו נוטים להחליט פתאום שאנו לבד בעולם ושאת ההחלטות שלנו אנחנו לבדנו צריכים לקבל. זוהי טעות, משום שרבים סביבנו כבר היו בסיטואציה דומה ויוכלו לזרוק לנו כמה עצות שיכוונו אותנו. אולי מכר שלכם כבר לקח מספר הלוואות לכל מטרה והוא יוכל להמליץ לכם בדיוק איפה לעשות זאת? אולי אחותכם הגדולה בדיוק קראה כתבה בירחון כלכלי על תחום זה, ויש לה מספר רעיונות מעניינים בשבילכם?

 

למה צריך לשים לב

 

לפני אתם לוקחים הלוואה לכל מטרה חשוב מאוד לברר כמה דברים. קחו את הזמן, חישבו בסבלנות על כל הפרטים ואל תקבלו החלטות מתוך לחץ! מהי הריבית אותה תצטרכו לשלם כשאתם לוקחים הלוואה כזו? האם זו ריבית פריים? מתי צריך להחזיר את הכסף והאם יש מספיק נקודות יציאה בהן תוכלו לעשות זאת? היו מדויקים- קחו דף נייר ורשמו עליו את כל הנתונים. אחר כך חשבו- האם באמת אתם תצליחו לעמוד במועד שצריך לפרוע בו את החוב? האם סכום הכסף הזה אכן יספיק לכם? החלטות שקולות מובילות לתוצאות טובות יותר.

 

לעיתים, כאשר אתם מרגישים שהמצב הכלכלי שלכם מורכב, כדאי לפנות למומחים בתחום הכלכלי שייתנו לכם כמה עצות שלא חשבתם עליהן (או שאולי חשבתם עליהן, אך לא ידעתן האם הן באמת טובות ויעילות). מומחים כאלו יושבים איתכם ומנתחים אתכם היטב כל צעד כלכלי שאתם עושים, על מנת לעזור לכם להבין היכן אתם יכולים לחסוך ולצמצם. לעיתים מישהו שאין לו קשר רגשי לסיטואציה (כלומר לא הורה או בת/בן זוג) יכול להאיר את עינכם ולהסביר לכם איפה כדאי לכם לקצץ ואיפה ההשקעה היא מוצדקת. מומחה כזה גם יוכל לתת לכם מידע על סוגי הלוואות וכך תוכלו לעשות החלטות טובות ובטוחות יותר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה