שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2475
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

ניהול כספים בחיי העסק - פרק א'


ינאי אמיר

משרד רואה חשבון ינאי אמיר מעניק שירותי חשבונאות ומיסוי.

הקמת סטארט אפ

 
 

ניהול כספים בעסק הינו אבן הליבה של הפעילות העסקית היות ואי תכנון נכון עשוי להוביל לקריסה של החברה על אף היותה חברה רווחית. ניהול כספים כולל בתוכו רכיבים רבים אשר כל בעל עסק נדרש להכירם טרם הקמת עסק היות וכספים הם החמצן של העסק ואי התנהלות נכונה עשוייה לחסל את הפעילות העיסקית בטרם עת. אז מהם הכלים לניהול כספים נכון בעסק?

1. ניהול תקציב - כל פעילות כלכלית חייבת להנהל תחת הגבלות תקציב חריגה מתחום התקציב עשויה להוביל לחדלות פירעון, וחריגה ממסגרת היכולת הכלכלית של העסק. כלל זה הינו רלוונטי באשר לעסקים ולמשק הבית הפרטי. ראשית תכננו את הקניות העתידיות שאתם נדרשים להם ותראו אם התקציב מאפשר לכם זאת, במידת הצורך הסירו מוצרים שאינם הכרחיים או שיש באפשרותכם לרכוש בשלבים מאוחרים יותר, כך תוכלו למקסם באופן מטיב את התקציב שלכם. 

ניהול התקציב צריך להתבסס על מודל צפי להטווח ארוך לפיו התקציב עשוי להתעדכן כל תקופה ביחס לפעילות העסק, ובהתאם תוכלו לתכנן את רכישות העסק.

2. ניהול תזרים מזומנים - לא מעט נשמעים הטענות שהעסק מרוויח אבל איפה הכסף? לא מעט פעמים ניתן למצוא את הכסף בידי לקוחות של העסק, אשר מקבלים לתקופות ארוכות, כך שהעסק מעניק להם הלוואה באמצעות מתן האשראי. ניהול תזרים המזומנים ראוי שיהיה יום יומי וינהל באופן קבוע את ההכנסות וההוצאות הצפויות כך שבאמצעות ניהול תקציב נכון תוכלו תמיד לדעת האם אתם נזקקים לאשראי, טרם בעיית המזומנים, כך שינתן לכם פרק זמן לבחון אפשוריות אשראי או אף להאיץ את הליך גביית הכספיים מלקוחותיכם. 

ניהול תזרים עשוי לספק תמונת מצב עתידית לעסק שלכם, אינו מהווה פרמטר לגבי הרווח או ההפסד שלכם אלא מהווה רק פרמטר של התזרים בחברה. לצורך כך רצוי להיעזר בצפי פסיבי בכדי להימנע מהפתעות וחריגות ככל האפשר.

3. תמחור מוצרי העסק - לעיתים רבות מחירי המכירה של מוצרים רבים אינם מתומחרים נכון ואינם כוללים את כלל העלויות באופן ניהול העסק, במילים אחרות האומנם רכישת יחידת מלאי עלתה לעסק 50 שקלים, מכירתה ב 80 ש"ח לא תניב בהכרח רווח, למה? היות והפעילות העיסקית כוללת רשימה ארוכה של הוצאות תפעוליות שונות אשר נדרש לקחת אותם בחשבון בעת 

 

המשך לפרק ב' של המאמר

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה