שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

ניהול כספים - שמרנות מול תעוזה


lead4u
 
 

שמרנות עסקית – אבן פינה או אבן נגף?
פעמים רבות אני נתקל בעבודתי כמנהל כספים בבעלי חברות שנוטים לרוץ קדימה, לדהור לעבר המטרה הבאה, לפעמים תוך התעלמות מהמכשולים בדרך. במקרים אלו תפקידי כאמון על  ניהול כספים בחברה, כולל לרוב נסיון מסויים להאט את הדהירה שלהם תוך נטרול הדרגתי של המכשולים והמוקשים הצפויים בדרך, ותוך נסיון לכוון אותם לבחור את המסלול הנכון להם ולעסק.
אני אנסה להאט אותם, לכוון אותם אבל לא לעצור אותם.

הרצון לדהור קדימה, אל עבר היעד הבא, הוא תכונה הכרחית ליזם בעל מעוף ובעל חזון עסקי, והוא אחד המפתחות העיקריים לצמיחה עסקית.
בצד השני של המתרס עומדים בעלי החברות והמנהלים השמרנים.

העסק שהם מנהלים בסה"כ מצליח, אולי אפילו מרוויח. הם מושכים משכורת טובה מספיק בשביל לחיות בנוחות והעסק מצליח לקיים גם שניים מילדיהם. העסק מתנהל בצורה דומה כבר שנים. בשנים האחרונות הם כבר עובדים פחות קשה. לא רע להם. אז למה לשנות?
על פניו, העסק שהם עומדים בראשו מראה יציבות מרשימה, אין להם צורך באשראי גבוה וגם הסיכון העסקי נמוך. הם מבוססים, מושכים שכר יפה והעסק מרוויח כבר שנים. כמנהל כספים מדובר על פניו בעבודה קלה – אין צורך לרסן, אין צורך לנהל מאבקים מרים. קצת בקרה ומעקב שוטף וזהו.

אז מה הבעיה? הקפאון.
בעולם העסקי, עסק שלא שואף קדימה, הינו עסק שעשוי בסופו של דבר להשאר מאחור. לא בגלל שהוא כבר לא טוב – פשוט בגלל שאחרים החלו לעקוף אותו. בעולם העסקים אין סנטימנטים. זוכרים אותך כמו שאתה היום. שחקנים ותיקים אחרים ימשיכו לתת לך כבוד אבל אתה כבר לא שחקן ראשי. השחקנים החדשים מייצרים יתרון עסקי יחסי בשוק.
לרוב, המשמעות העסקית עשויה להתבטא בירידה בהכנסות או ברווחיות, ופתאום העסק כבר לא נראה כל-כך יציב.
במקרים כאלה התפקיד שלי כולל נסיון להוציא את הבעלים מה- comfort zone בו הוא נמצא, בכדי להגדיר מטרות עסקיות מחודשות, להגיב בזמן, ולשמר את היציבות העסקית של החברה.

מצפים ממנהלי כספים להיות שמרנים ושקולים, לדעת לרסן את אנשי השיווק והיזמים ולמנוע מהם לקבל החלטות נמהרות המובילות  את העסק למדרון.
על-פניו העבודה מול "סוסי הפרא" אמורה להיות קשה במיוחד וכואבת. בפועל גיליתי שבמקרים רבות דווקא העבודה מול בעל החברה השמרן והשקול עשויה להיות קשה ומאתגרת יותר.
בתקופות של מיתון ובתקופות המתאפיינות באי יציבות עסקית, היכולת לשבת על הגדר ולהמתין בנחת עד שיתברר ויתבהר המצב, נחשבת מעלה ותכונה נערצת. זה נכון. בשביל לצלוח תקופות קשות צריך לדעת לפעמים לשבת בשקט, להתבונן ולהמתין. תוכנית עסקית מדוייקת, תהווה כלי שימושי, בוודאי בימי האטה.
ואז, כשמאתרים את הרגע הנכון, צריך לדעת להתחיל שוב בהאצה, תוך דילוג על פני כל אותם מתחרים שמעדו והתעייפו בדרך, ואל עבר השגת יתרון עסקי.

ניהול כספים במיקור חוץ, כשהוא נעשה בצורה מקצועית וביידיים מיומנות, ממפה ומנתח את המצב כך ששביל הביניים והדרך הנכונה עבורך, בעל העסק, ברורים יותר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה