שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2246
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

ניהול תקציב


ינאי אמיר

משרד רואה חשבון ינאי אמיר מעניק שירותי חשבונאות ומיסוי.

הקמת סטארט אפ

 
 

מהו ניהול תקציב? בעולם ללא משאבים מוגבלים היה באפשרותינו לרכוש כל מה שעולה על רוחינו אך היות ואנו חיים בעולם עם משאבים מוגבלים ולכל אחד תקציב כספי שונה, נדרש כל משק כלכלי לנהל את תקציבו הכלכלי באופן כזה אשר יספיק לו לפעילותו. אי ניהול נכון עשוי להוביל לגרעון לרבות חדלות פרעון ופשיטת רגל, לכן אין להקל ראש בנושא.

ניהול תקציב מהווה פרק מתוך מכלול הנושאים תחת ניהול כספים בחיי העסק, וככל שהעסק מתרחב רצוי לאייש את המשרה הזו על ידי בעל מקצוע, אך לעיתים העסק מתרחב אך במידה בה אינו מצריך איוש של עובד, במקרה זה ניתן לפנות רואה חשבון המתמחה בניהול כספים. הנהלת חשבונות אינה מהווה תחליף לניהול כספים בעסק היות ומטרתה לתעד את אירועי העבר.

ראשית על מנת לבנות תקציב נדרש להכיר את מאפייני העסק ויכולתו הכלכלית של העסק, ייתכן וידרש לחסוך בעלויות היות והעסק אינו יכול לסחוב על גבו נטל רב של הוצאות או שאף ייתכן כי פעילות העסק כזו אשר יכולה לשאת על גבה השקעה נוספת אשר תסייע לכם לפתח את עסקיכם.

לאחר הכרת העסק ובחינת מקורות התקציב לצורך הפעילות או ההשקעה נדרש לבחון כיצד על הארגון להשקיע את כספיו במטרה להגיע ליעדי החברה, או להשקעה הרצויה. שימוש לא נכון בכספים או שימוש לא מתוכנן עשוי להוביל לחריגה מייעדי התקציב, חריגה זו עשויה להגדיל את התחייבויות החברה או אף להוביל לאי ביצוע מלא של הפעילות או ההשקעה הרצויה.

לכן תכנון מקדים הינו הכרחי לצורך קידום הפעילות העסקית של החברה, הן במישור הפעילות השוטפת והן במישור פעילות ההשקעה. 

ההשקפה לפיה רק עסק בהפסדים נדרש לנהל את כספו אינה נכונה כלל היות שיתכן וגם עסקים רווחים פונים אל משרדינו בבקשה לניהול התזרים היות והם נותנים אשראי ללקוחותיהם, או שהם נמצאים בהליך צמיחה ולכן נדרשים למינוף והשקעה גדולה יותר.

לניהול תקציב משתנים רבים ורק בחינה מדוקדקת של מאפייני החברה עשויה להוביל לבניית תקציב באופן נאות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה