שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

ניכיון צ'קים לאנשים פרטיים.


אבי ביטון
 
 

 

 

 

ניכיון צ'קים הינה צורת מימון בה עושים שימוש בעלי עסקים רבים במשק הישראלי. ניכיון צ'קים מאפשר לבעל העסק לקבלת את תמורתו הכספית של השיק הדחוי, טרם מועד פירעונו, תמורת עמלה מוסכמת מראש. עם זאת, בשנים האחרונות אנשים פרטיים רבים, שאינם בעלי עסקים, עושים שימוש בתהליך ניכיון צ'קים על מנת לקבל מוזמן תמורת המחאות דחויות שניתנו להם.
 
ניכיון צ'קים במגזר הפרטי – למי זה מתאים?
 
בעלי דירות רבים, המשכירים את דירותיהם, מקבלים דמי שכירות בצורת צ'קים דחויים, בטווח של שלושה חודשים ואפילו עד שנה. רוב בעלי הדירות להשכרה מעדיפים שלא לסמוך על הדייר שיעביר את השכירות בכל חודש, אלא שתהיה ברשותם המחאה שיוכלו לפרוע מדי חודש. חלק מבעלי הדירות, גובים שכר דירה לשלושה חודשים בכל פעם, בהמחאות הניתנות להם בתחילת השנה, או המחאות חודשיות לכל אורכה של השנה.
 
בעלי דירות אלו, מעדיפים לעיתים, לבצע תהליך של ניכיון צ'קים, על מנת שלא להמתין למועד פירעונו של כל שיק. חלק מבעלי הדירות, מעבירים את הכסף המזומן שמתקבל, לטובת שיפוצים לנכס אחר שבבעלותם, לטובת רכישת נכס נוסף, או לטובת הנאות.
 
גם בעלי נדל"ן עסקי עושים שימוש נרחב בתהליך ניכיון צ'קים, שכן דמי שכירות של חנויות או מחסנים, עשויים להצטבר לסכומים משמעותיים שיאפשרו לבעל הנכס לנתב את הכספים המתקבלים מפדיונם, לטובת רכישות גדולות יותר, או לתחזוקת הנכסים הקיימים.
 
ניכיון צ'קים במגזר הפרטי – שימוש נרחב יותר בחברות מימון.
 
בעלי נכסים ואנשים פרטיים אחרים העושים שימוש בשירותי ניכיון צ'קים במגזר הפרטי, נוטים לעשות כן בעזרת חברות מימון חוץ בנקאיות. למרות ששירותי ניכיון צ'קים ניתנים גם על ידי הבנקים, התהליך הבנקאי, כולל הקצאת מסגרת אשראי לניכיון צ'קים, ולכן, פחות כדאית לאנשים פרטיים המבצעים את התהליך לעיתים יחסית רחוקות.
 
במקרה של בעלי נכסים, ההמחאות מתקבלות לרוב, אחת לשנה, ולכן, פחות רלוונטי עבורם לקבל הקצאה של מסגרת אשראי הייעודית לניכיון צ'קים, כאשר חברות המימון, אינן מצריכות פתיחת מסגרת אשראי, והטיפול מולם, אינו משפיע על ההתנהלות הבנקאית של האדם הפרטי.
 
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה