שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2273
מאמרים: 7283
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

ניתוח דוחות כספיים


ינאי אמיר

משרד רואה חשבון ינאי אמיר מעניק שירותי חשבונאות ומיסוי.

הקמת סטארט אפ

 
 

האם אתם מבינים את השפה החשבונאיית? האם הדוחות הכספיים מספרים לכם את סיפור העסק? דוחות כספיים אומנם מוצגים כנתונים מספריים יבשים אך הם כוללים מידע רב על אופן ניהול העסק ופעילותו. לעיתים נתונים אלו גלויים לעין ולעיתים נסתרים הם כך שנדרש מאיתנו לבצע מספר פעולות על מנת שנוכל לגלות את הנתונים הנסתרים הללו.

ניהול כספים בחיי העסק כולל רכיבים רבים בעלי השפעה עצומה על פעילות העסק ולכן נדרש לנהל את התחום על ידי בעל מקצוע מיומן או רואה חשבון, אין להקל ראש בנושא ואין להטיל את העבודה על מהנהלת חשבונות של העסק. ניתוח דוחות כספיים נכון שיעשה בכל שלב בעסק היות ועל פי הנתונים המתקבלים ניתן לבחון נתונים המצריכים מקצה שיפורים בעסק וכאלו אשר העסק מצטיין בהם.

להלן מספר שיטות לניתוח דוחות כספיים:

1. יחסי נזילות - יחסים אלו מספקים מידע אודות יכולת החברה לפרוע את חובותיה השוטפים של החברה, אך קיימים מספר שיטות אשר משתנים בהתאם לנכסים הנלקחים בחשבון. התחייבויות שוטפות חלקי נכסים שוטפים עשוי להעניק מידע על יכולת החברה לפרוע את חובותיה בטווח הקצר (שנה ממועד הדוחות הכספיים) אך אם נפחית מסך הנכסים השוטפים מלאי נוכל לקבל יחס מהיר יותר היות ומלאי נדרש זמן לצורך הפיכתו למזומן. כמו כן מזומנים והשקעות נזילות חלקי התחייבויות שוטפות עשוי להעניק יחס פרעון חובותיה של החברה באופן מיידי.

2. יחסי רווחיות, כיצד נוכל לדעת האם החברה רווחית, אם נחלק את רווח הגולמי, התפעולי או הנקי חלקי סך המכירות נקבל נתון אודות רווחיות החברה ביחס להנכסותיה. חלוקת הרווח חלקי ההון העצמי יסייע לנו להבין מהו שיעור הרווח על ההון.

3. איתנות פיננסית - כיצד נוכל להבין מהי האיתנות הפיננסית של החברה ראשית נדרש לבדוק מהו המינוף  הפיננסי של החברה (הון עצמי חלקי סך התחייבויות החברה) כמו כן נוכל להבחין מה היחס של התחייבויות ביחס לנכסי החברה ומה יכולת החברה לפרוע את התחייבויותיה במקרה של סגירת החברה.

4. יחסים תפעוליים - מאפשרים לנו להבין כיצד החברה פועלת מהו מספר ימי גביה מלקוחות, מהו מספרי ימי תשלום לספקים, תוך כמה זמן מגלגלת החברה את המלאי מוצרים שברשותה ועוד.

קיימים יחסים נוספים שלא נדונו במאמר זה. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה