שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

סכום ההלוואה בערבות המדינה המאושרת במסלול הון חוזר:


ערן רגב

ערן רגב - כלכלן ראשי מוסמך במימון (MBA)

מנועי צמיחה פתרונות מימון ופיתוח עסקי

www.government-loans.co.il

 
 

עסק המבקש לקבל הלוואה במסלול זה, יכול להגיש בקשה עד לסכום של חצי מליון ש"ח, במידה ומחזור הכנוסתיו הינו עד 6.25 מליון ש"ח. עסקים שמחזור הכנסותיהם גבוה יותר, יכולים להגיש בקשה להלוואה של עד 8% מסך מחזור הכנסותיהם השנתי. ברוב המקרים, הקרן אינה תאשר בקשות שהוגשו עד לסכום המקסימלי הניתן, בקשות אלו לרוב יאושרו בסכום נמוך יותר.

 

על פי מה ניקבע גובה ההלוואה?

קיימים שלושה גורמים עיקריים שעל פיהם הקרן מחליטה על גובה סכום הלוואה בערבות מדינה הניתנת.

 

מחזור ההכנסות של העסק: לרוב הלוואה גבוה יותר תאושר לעסק בעל מחזור הכנסות גבוה יותר בהתאם. ההסבר לכך פשוט, לרוב חברה שהכנוסתיה גבוהים יותר, הוצאותיה בהתאמה גם הם גבוהים יותר, והצורך בתזמרים מזומנים גבוה יותר. ניקח לדוגמא שני חברות דומות בכל, פרט למחזור הכנסתיהם. בחברה א' הכנסתויה מסתכמים ב500 אלף ש"ח ובחברה ב' ההכנסות מסתכמות ב300 אלף ש"ח. אחוז הרווח הנקי שלהם מהווה 50% ממחזור הכנסותיהם. מכאן ניתן להסיק ש50% הנותרים הם ההוצאות של שני החברות. מכאן הוצאותיה של חברה על א' מסתכמות על 250 אלף ש"ח, והצאותיה של ב' מסתכמות על 150 אלף ש"ח. ניתן לראות שהוצאותיה של חברה א' גבוהות יותר, ולכן גם הצורך שלה בתזרים מזומנים גבוה יותר. מכאן, הסיכוי של חברה א' גבוה יותר לקבלת הלוואה בסכום גבוה יותר מהקרן.

סך ההתחייבויות של העסק: במועד בקשת ההלוואה הקרן תבדוק בצורה מעמיקה ויסודית את ההלוואותיו והתחייבותיו השונות לטווח הארוך והקצר של העסק. הקרן תבחן את מסגרת האשראי של העסק, האם הוא מימש את מסגרת האשראי שלו בצורה מירבית או קרוב לכך. ככל שעסק יתקרב לסף העליון של מסגרת האשראי שלו, הסיכוי לקבלת הלוואה בערבות המדינה גבוהה יהיה נמוך יותר( קשר הפוך בין ניצול מסגרת אשראי לגובה ההלוואה עצמה). וזאת משום שלעסק כזה קיים סיכוי נמוך יותר לעמוד בתשלומי ההלוואה.

יכולת החזר ההלוואה: גורם זה נגזר משני קודמיו. מבחינת מחזור הכנסות, ככל שמחזור הכנסות העסק גבוה יותר, יכלת העמידה בהחזרי ההלוואה גבוהה יותר. מבחינת סך ההתייחבויות של העסק, במצב בו לעסק אין התחייבויות רבות מידי, או אשראי גבוהה מידי, לעסק יש סיכוי גבוה יותר לעמוד בהחזרי ההלוואה. במידה וסך ההתחייבויות גבוה מידי, יש להציג תחזית פיננסית, שתחזק ותאשש את יכלת העמידה בתשלומים של העסק, בנוסף לתחזית יש לצרף פירוט הפוטנציאל העסקי של העסק, נתוני הענף, מגמות בעסק וכו'.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה