שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

סקירה על ביטוח משכנתא


אמנון
 
 

 

רכישת נכס חדש בעזרת משכנתא, מלווה ברכישת פוליסת ביטוח משכנתא. פוליסת ביטוח משכנתא, הינה פוליסה המיועדת להבטיח את החזר סכום המשכנתא לבנק, וכן שימור שמישות הנכס במידה והבנק יצטרך לממש אותו. פוליסת ביטוח משכנתא מורכבת מפוליסת ביטוח מבנה למשכנתא, וכן פוליסת ביטוח חיים למשכנתא, ושתיהן ביחד, מהוות פוליסות חובה שבלעדיהן הבנק לא יאשר את מתן הלוואת המשכנתא.

 

מדוע הבנק דורש שתי פוליסות נפרדות?

 

שתי הפוליסות הינן שונות בתכלית ומטרותיהן שונות. לפיכך, דורש הבנק מהלווים לרכוש שתי פוליסות נפרדות. פוליסת ביטוח מבנה לדירה, הינה פוליסה שמשמשת לכיסוי נזקים שנגרמים ממקורות שונים ופוגעים ביכולת השימוש במבנה ובערכו. ופוליסת ביטוח חיים למשכנתא, הינה פוליסת ביטוח המפצה את הבנק במידה והלווה אינו יכול לעמוד בהחזרי המשכנתא עקב מוות, מחלה קשה, נכות קבועה וכדומה. האינטרס של הבנק להגן על החזר המימון שניתן ללווה הינו ברור בתכלית, ולפיכך, ברכישת שתי הפוליסות, הבנק מבטיח שבמקרים המפורטים בפוליסת ביטוח החיים, הוא יקבל חזרה את מלוא סכום המשכנתא, ובפוליסת ביטוח מבנה למשכנתא, תכוסה עלות תיקון המבנה והפיכתו לשמיש בשנית, עם כל המשתמע מכך, וכן, עלות המהנדסים, יועצים, אנשי מקצוע, שמאים ואדריכלים, שילוו את תהליך התיקון עד שיחזור הנכס להיות ראוי למגורים, או לחילופין, תשולם יתרת המשכנתא על ידי חברת הביטוח לבנק.

 

האם הפוליסות מגנות גם על הלווה?

 

אם כי פוליסת ביטוח מבנה למשכנתא ופוליסת ביטוח חיים למשכנתא מיועדות להגן על המימון שנתן הבנק ללווה, בעקיפין, הן מגנות גם על הנכס שבבעלות הלווה. כלומר, הבנק מעדיף שיכולת ההחזר של הלווה לא תיפגע, באם ייאלץ להוציא הוצאות יוצאות דופן לתיקון המבנה, ישלם גם את המשכנתא וגם עבור מקום מגורים חלופי, או יוותר עם נכס שאינו יכול לעשות בו שימוש ולפיכך יקלע לקשיים כלכליים, ולכן, פוליסת ביטוח משכנתא, תוודא כי מלבד השתתפות עצמית שאינה גבוהה יחסית לשווי הנכס, לא ישלם הלווה על השמשת הנכס אם נגרמו לו נזקים. בנוסף, פוליסת ביטוח חיים למשכנתא, מגנה על הלווה ומשפחתו מאיבוד הנכס, ומבטיחה כי אם הלווה, חלילה נפטר, בני משפחתו יוכלו להמשיך ולגור בנכס ולא יצטרכו לדאוג להמשך תשלומי המשכנתא, או לחילופין, אם הלווה מאבד את יכולת ההחזר שלו עקב נכות, מחלה או אובדן כושר עבודה, הוא לא יאבד את הנכס, אלא יוכל לפחות לשמור על קורת הגג שלו.

 

מהן הרחבות ביטוח ולמי הן נחוצות?

 

הרחבות ביטוח, הינן תוספות לכיסוי הביטוחי הבסיסי שמציעות פוליסת ביטוח מבנה למשכנתא ופוליסת ביטוח חיים למשכנתא. רבים מאיתנו סוברים בטעות, כי פוליסת ביטוח משכנתא מכסה אותם לחלוטין במקרה בצורך. עם זאת, הדבר אינו נכון, ולו רק בגלל העובדה הפשוטה שפוליסת ביטוח משכנתא מגנה על הבנק בראש ובראשונה. פוליסת ביטוח מבנה למשכנתא אינה מבטלת את הצורך בהרחבות ביטוחיות המכסות את הרכוש שנמצא בדירה, וכן, חשוב לזכור כי לא כל הנזקים מכוסים. לכן, רצוי לבדוק מהו הכיסוי הביטוחי המוצע לכם ולפיו להחליט האם נחוצות לכם הרחבות או לא. גם פוליסת ביטוח חיים למשכנתא, אמנם משאירה בידכם את הנכס משולם במלואו, אך אינה מספקת לבני משפחתכם סכום כסף שיספיק לפרנסתם, ולשם כך יש לבדוק את נחיצותן של הרחבות ביטוחיות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה