שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

על קשרים טובים עם הבנק והשפעתם


ערן רגב

ערן רגב

מנועי צמיחה בע"מ

 
 

בעסק, כמו בחיים עצמם נדרשים יחסי אנוש טובים, אם זה בין הלקוח לעסק כאמור, כשהלקוח ירגיש בנוח ובנעימים לפנות אליך כבעל עסק, הוא ירגיש שלעשות איתך עסקים זאת הבחירה הנכונה ביותר כך גם יחסי האנוש והקשרים בין בעל העסק לבין ספקים המספקים שירותים לעסק צריכים להיות הדוקים ובכך העסק יזכה לשירות אמין, לסחורה ברמה גבוהה, ליחס אישי ולשירות אמין טוב.

מה שרוב בעלי העסקים אינם יודעים ואינם מייחסים לכך חשיבות זה שהקשרים הטובים צריכים להיות גם עם הבנק בו לעסק יש חשבון. רוב האנשים פוחדים מהמערכת הבנקאית ורואים בה מכשול שקשה מאוד לעבור, בין אם זה בניסיון לקבל מסגרת אשראי לעסק ובין אם זה בניסיון לקבל הלוואה לעסק ובכלל יש כאלה שרואים את המערכת הבנקאית כ"הוצאה" שהרי צריך לשלם חודש בחודשו ריביות עמלות ועוד.

אז למה בעצם נדרשים קשרים בין העסק לבין הבנק?

כל בעל עסק צריך להבין שתפקידו, מהותו והרווח הגדול ביותר של הבנקים נוצר ממתן הלוואות של הבנקים ללקוחותיו. כאשר הבנק נותן הלוואה הוא מרוויח מהחזר הריביות והעמלות שאתה כלקוח נדרש לשלם בגין לקיחת ההלוואה. הבנק תמיד יהיה מעוניין לתת לעסק שלך הלוואה אך עם כל הרצון הטוב של הבנק לעזור לעסק שלך ולהרוויח בעצמו לבנק יש מגבלות, הבנק מחויב לשמור על יחס מסוים בין כמות הכסף שנמצאת בפועל בבנק לבין כמות ההלוואות אשר אותם הוא "מוכר" ללקוחותיו, יחס זה נקרא יחס רזרבה והוא נקבע על ידי בנק ישראל. יחס הרזרבה נועד כדי למזער את הסיכון של הבנק. מצד שני למנהלי הבנקים יש סמכויות, מעמד מכובד ובעצמם בעלי קשרים וברוב המקרים כאשר מנהל הבנק ירצה לעזור לעסק שלך לקבל הלוואה גם כאשר העסק נמצא במצב גבולי הוא יכול להגיש בקשה חריגה למנהלה, בקשה זו ברוב המקרים נענית בחיוב. בכדי שמנהל הבנק יהיה מוכן לעשות הכול למען העסק שלך הוא חייב לסמוך עליך ברמה האישית ובמצב של אמון ויחסי אנוש טובים בין הבנק לבניך כבעל העסק, שתי הצדדים יצאו מורווחים. קשר טוב שלך עם הבנק יאפשר לך לקבל תנאים מועדפים על עסקים אחרים, בתחום הלוואות לעסקים, במסגרת אשראי ועוד.

בכדי לשפר את ההתנהלות אל מול הבנק להלן מספר נקודות שחשוב לזכור:

1.      שמירה על אמינות ושקיפות מול הבנק-עדכנו את הבנק באופן שוטף לגבי מצב העסק, גם אם התרחש שינוי שלא לטובת העסק, הבנק יעריך זאת וידאג לייעוץ והכוונה עבורך.

2.      בנקים לא אוהבים חוסר וודאות-הראו לבנק שאתם שולטים בעניינם. תזמו פגישה עם מנהל הבנק והראו שאתם מודעים לכל פעולה אשר מתרחשת או עתידית להתרחש בחשבון העסק.

3.      הכינו תכנית עסקית מפורטת- התוכנית תראה למנהל הבנק את הרצינות שבכם כבעלי מקצוע ויתרה מכך תשקף בפניו תמונת מצב לגבי מה שעתיד להתרחש בעסק שלכם ולפי התוכנית יוכל מנהל הבנק להציע לכם דרכי התייעלות הקשורים בניהול החשבון. אתם יכולים לבנות תכנית עסקית בעזרת חברת ייעוץ עסקי המתמחה בהכנת תכניות לגיוס אשראי בנקאי.

4. קרן סיוע לעסקים– בררו מול הבנקאי שלכם לגבי חלופת הלוואה בערבות מדינה. קרן סיוע לעסקים מעניקה פתרון טוב גם לעסק וגם לבנק. מצד העסק הוא מקבל הלוואה בתנאים נוחים ובמצד הבנק הוא מקבל ערבות מלאה על ההלוואה בהשתתפות המדינה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה