שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

עסקים קטנים - חשיבות שמירת איזון ובקרה שוטפת


ערן רגב

ערן רגב

מנועי צמיחה בע"מ

 
 

ישנם בעלי עסקים שמנסים פעם אחר פעם, עסק אחר עסק, לפצח את הדרך הנכונה ביותר שתתרום לעסק שלהם להצליח ולשגשג. אנו מצאנו כי הגורם המרכזי שיכול להפיל את הפעילות העסקית היא הדרך שבה העסק מנהל את תזרים המזומנים וההון החוזר שלו.

אז מה זה תזרים מזומנים ומהו הון חוזר?

הון חוזר זהו ההפרש בין הנכסים השוטפים של העסק לבין ההתחייבויות השוטפות שלו. כלומר, ההפרש בין כמות המזומנים שהעסק מכניס לביו כמות המזומנים שהעסק מוציא זהו ההון החוזר של העסק. מצב ההון החוזר של העסק יכול להיות חיובי, הדבר נובע מכך שסך ההכנסות של העסק( למשל הכנסות ממכירת המוצרים שהעסק מוכר ללקוחותיו) גבוהות יותר מסך הוצאותיו( הוצאות הנובעות למשל מכך שהעסק רוכש מלאי על מנת לייצר את המוצר המוגמר אותו הוא יציע למכירה) במצב זה העסק מרוויח, בעל העסק יכול לחלק דיבידנדים ובנוסף כאשר ההון החוזר של העסק במצב חיובי העסק איתן יותר ומוכן להתמודדות עם רגעי משבר בצורה טובה יותר. מצד שני העסק יכול להיות במצב בו ההון החוזר שלילי, במצב זה העסק מוציא מזומנים יותר מאשר הוא מכניס. מצב זה אינו בריא לעסק ויכול ליצור קושי במימון התחייבויות העסק ולא רק שהעסק אינו יכול לצמוח ולהתפתח אלה שהמצב עלול להוביל את העסק לפשיטת רגל. תזרים המזומנים של העסק אלה הם התנועות של המזומנים בעסק פנימה והחוצה לו, תנועות אלה מושפעות באופן ישיר מההון החוזר.

חשיבות שמירת האיזון ובקרה שוטפת

מעקב שוטף אחר מצב ההון החוזר בעסק שלך מהווה חשיבות רבה לקיומו של העסק, המעקב יכול לספק לך איתותי אזהרה לגבי החמרה במצב העסק ובכך לאפשר לך כבעל העסק לנקוט בפעולות מתקנות, כגון גיוס הלוואות לעסקים מהבנק או דרך הלוואות מדינה, ולאפשר לך להציל את העסק שלך מקריסה. בנוסף בקרה אחר תזרים המזומנים תצמצם את עלויות המימון ותעלה את ערך החברה ולכן, בקרה שוטפת אחרי ההון החוזר ותזרים המזומנים היא משימה הצריכה להתבצע באופן שוטף ולא לחכות לרגעי משבר.

חשיבות תזרים המזומנים בקרב עסקים קטנים ובינוניים

כאשר מדובר בעסקים קטנים ובינוניים, אין דיי כוח אדם על מנת למנות איש כספים מקצועי לצורך מתן עדכון שוטף לגבי תנועות המזומנים של העסק, וזאת לעומת עסקים גדולים. לכן, עסקים קטנים ובינוניים נמצאים בסיכון גבוה יותר לעומת עסקים גדולים. תנועות המזומנים בעסק קטן הוא הדלק של החברה, מה שמניע אותו, והדבר יכול לקבוע האם החברה תצליח או תיכשל. לכן, יש לערוך מעקב שוטף לגבי מצב מזומני העסק והפעילות המתרחשת והצפויה להתרחש עימם. אם אין באפשרותכם להעסיק איש כספים בחברה תמיד ניתן להיעזר בחברת ייעוץ עסקי למען בקרה תקציבית במיקור חוץ.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה