שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

עצות בנושא משכנתא


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

התחייבות לתקופה ארוכה

הדבר החשוב ביותר אותו יש לקחת בחשבון לפני שמחלטים על רכישת משכנתא היא העובדה כי מדובר בהתחייבות לתקופת זמן ארוכה ביותר, אשר יכולה להגיע אפילו לפרק זמן של עשרים שנה ואף יותר. כאשר מחליטים על רכישת משכנתא צריך להיות בטוחים כי ניתן לעמוד בסכום ההחזר החודשי במשך תקופה כה ארוכה, וכי לא יתרחש שינוי לרעה ברמת ההכנסה החודשית, דבר אשר עלול לגרום לאי יכולת לעמוד בסכום ההחזר החודשי.

כאשר מחליטים על רכישת משכנתא צריך לחשב בצורה מדויקת את סכום ההחזר החודשי בהתאם לתקופת ההתחייבות, ולהיות בטוחים כי ניתן לעמוד בו.

 

ביטוח משכנתאות

נושא נוסף אותו יש לכלול בכל המחשבות על לקיחת המשכנתא, הוא הביטוח. בנקים רבים למשכנתאות מציעים שלל ביטוחים אשר יכולים להבטיח כי במקרה ולא תוכלו לעמוד בסכום ההחזר החודשי למשך פרק זמן מסוים או יותר, הביטוח יוכל לעזור בכך. ישנם מקרים בהם נגרמת פגיעה משמעותית בהכנסתם של בני הזוג עקב פיטורין או עקב אובדן יכולת הכנסה בעקבות תאונה או מקרה דומה, ובדיוק לשם כך מיועד ביטוח המשכנתאות. כדאי מאוד לרכוש ביטוח בצמוד לרכישת המשכנתא, מפני שאי אפשר לדעת מהם המקרים אשר עשויים להתרחש במשך תקופה כה ארוכה.

 

האפשרות למחזור משכנתא

כאשר מתרחש שינוי ברמת ההכנסה של בני הזוג, לטובה או לרעה, ניתן לבצע הערכה מחדש של המשכנתא ולפרוס אותה על פני תקופה שונה. כאשר מחליטים על ביצוע צעד מעין זה למעשה מדובר בהחלטה אשר קרובה לפירעון המשכנתא ולקיחת משכנתא חדשה. ההחלטה על מחזור משכנתא עשויה להקל בצורה משמעותית על סכום ההחזר החודשי, כאשר ניתן לפרוס משכנתא אשר נלקחה מראש לתקופה של עשר שנים למשל, על פני תקופה של עשרים או יותר ובכך להוזיל משמעותית את סכום ההחזר החודשי.

 

משכנתא בתנאים מועדפים

משרד הבינוי והשיכון החליט לפני מספר שנים על ביצוע צעדים אשר יעודדו זוגות צעירים לרכוש דירות, ומציע תנאים מצוינים לזוגות אשר עומדים במספר קריטריונים, בעיקר באזורים שונים בארץ הרחוקים מאזור המרכז. משכנתא בתנאים אלו יכולה להיות באופן משמעותי זולה יותר ממשכנתא רגילה, וכדאי מאוד לבדוק את נושא הזכאות למשכנתא כזו. במידה ובני הזוג עומדים בתנאים, סכום ההחזר החודשי יכול להיות באופן משמעותי זול ונוח הרבה יותר. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה