שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

פיקדון בבנק כתוכנית חיסכון לכול מטרה


אבי ביטון
 
 

אתם ודאי מכירים דרכים שונות להשקיע את כספכם ולשמור אותו בבנק. יש בבנק פיקדון רגיל או פק"מ שיתרונו הגדול הוא נזילות גבוהה. ניתן בכול שלב למשוך ממנו כסף ללא ריבית וללא קנס. הבעיה היא שהתשואה על פיקדון רגיל היא לרוב נמוכה יחסית בין אם מדובר בריבית קבועה או בריבית משתנה על הפיקדון. ריביות נמוכות על פיקדונות רגילים גורמות לתסכול אצל מפקידים רבים הם מעוניינים ומחפשים אפיק הפקדה רווחי יותר.

תוכנית חיסכון ומאפייניה ופיקדון מובנה

 קיימת גם תוכנית חיסכון בה אולי הריבית מעט גבוהה יותר אך היא גם לא נזילה ותנאי השבירה שלה קשיחים וקפדניים. תוכניות חיסכון מאופיינות בתקופת חיסכון ארוכה ובנזילות נמוכה מאוד. פיקדון מובנה הוא מעין תוכנית חיסכון או פיקדון משודרגים או אולי שילוב תכונות של פיקדון ושל תוכנית חיסכון. בפיקדון מובנה הקרן שמורה כמו בפיקדון רגיל אך יש פוטנציאל תשואה גבוה בהתאם לאפיק ההשקעה בו הפיקדון מושקע על ידי הבנק. הקרן יכולה להיות מושקעת באפיקי השקעה שונים ואתם בוחרים מראש את אפיק ההשקעה. פיקדון מובנה יכול להיות מושקע בסל מניות או במדדים או סחורות ולפי זה פוטנציאל הרווח שלו. בכול מקרה הקרן שלכם מובטחת ומשוריינת בסוף התקופה.

עוד מאפיינים של פיקדון מובנה

הפיקדון המובנה הוא לא נזיל וניתן למשוך אותו רק בסוף תקופת הפיקדון. הרווח תלוי באפיק ההשקעה בו הושקעה הקרן. יש סיכוי לרווח גבוה או בינוני אך יש סיכון להישאר ללא רווח אך גם במקרה שאין רווח, הקרן לא תפגע ותקבלו אותה בשלמותה בסוף התקופה. פיקדון מובנה לא חייב להיות פיקדון ארוך שנים. תוכלו להפקיד את הכסף גם לזמן מינימאלי של שנה או שנתיים כך שמשך הזמן בו אתם ממתינים כדי למשוך את הכסף לא חייב להיות ארוך ממש.

קביעת זמן ההפקדה

אם יש לכם אפשרות להפקיד לזמן ארוך יותר יש לכם כמובן סיכוי מוגבר לרווח לכאורה אך כדאי לעשות את השיקול, מתי חשוב לכם שהסכום שהשקעתם יהפוך זמין ונזיל ולפי כך לקבוע את אורך זמן הפיקדון. כדאי לבדוק בבנק מה משך הזמן המינימאלי להפקדה ומה הוא הסכום המינימאלי שניתן להפקיד את הכסף. יש לרוב בבנק סכום מינימום שניתן להפקיד בתוך פיקדון מובנה וכן זמן מינימאלי שהוא זמן הפיקדון המובנה. הבנה לעומק של תנאי הפיקדון המובנה תעזור לכם לקחת פיקדון מובנה ולהיות מרוצים מהתוצאות ומהתנאים של הפיקדון המובנה בבנק.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה