שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2500
מאמרים: 7541
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

פיקדון ככלי השקעה סולידי


אמנון
 
 

 

פיקדון בבנק זו הדרך הבטוחה ביותר לחסוך. הכסף הינו ללא סיכון, תוכלו להרוויח איזה שהום אחוזי ריבית קטנים, והכסף הכי חשוב נשמר לכם. בהרבה מקרים להשקיע בתכנית חיסכון כמו פיקדון זה בדיוק כמו להניח את הכסף בתוך כספת בבנק. כשאנו נרצה למשוך את הכסף בזמן או תאריך מסוים, תמיד נוכל לעשות זאת. הלקוח תמיד יפקיד פיקדון לסכום קבוע מראש התקופה יכולה להיות בין שבוע לחודש ואפילו יותר מכך. יש גם פיקדונות שונים כמו למשל פח"ק שהוא פיקדון בנקאי בעל ריבית יומית וניתן למשוך משם את הכסף בכל יום ללא תשלום של קנסות מיותרים. פיקדונות יכולים להיות פתרון טוב לשמירה על הכסף שלנו ויש בהם אף מסלולים שונים ומגוונים שיתאימו לצרכיו של כל חוסך.

מהו פיקדון בנקאי מובנה?

זהו סוג של פיקדון שכולל גם את מרכיבי הסיכון. הלקוח יפקיד בבנק סכום של כסף באמצעות מסלול מובנה וידוע מראש, הבנק ישקיע את כספי הלקוח באפיקים שונים כמו מניות ומדדים ריביות ועוד. החיסרון בפיקדון מובנה הוא,  שבעל הכסף יכול היה להשקיע את הכסף באפיקים אחרים והיה יכול להניב תשואה גבוהה יותר על סכום הכסף אותו סגר בפיקדון. אם אתם הולכים דווקא על תכנית של פיקדון ריבית צמודה זהו סוג הפיקדון שיהיה עבורכם כמשתלם ביותר. יש להבין מהו בעצם פיקדון בריבית צמודה. אנו בעצם מקבלים ריבית לכל אורך תקופת הפיקדון ובסוף התקופה, אנו יכולים לפדות את הכסף שלבנתיים כבר הפך לנזיל.

מה ההבדל בין פיקדון לחיסכון?

פיקדונות וחסכונות הם מוצרי חיסכון לטווח הקצר יותר. כסך זה, אינו מושקע בניירות ערך וזהו מוצר החיסכון הבטוח ביותר. הריבית הינה כמעט אפסית ולא מפצה על עליית המדד. מי שיהיה מעוניין להשקיע את כספו במסגרת שתניב לו רווחים נאים במיוחד בעתיד, הוא יהיה חייב לבצע סקירה כללית בין האופציות הניתנות בבנקים. יש להפקיד את כספכם בכמה פיקדונות קצרות מועד {פק"מ} על מנת לשים כמה ביצים בכמה סלים באותו הזמן. הפק"ם הפך להיות לכלי  השקעה מאוד פופולרי כי הם אפיקי ההשקעה הטובים, הסולידיים והבטוחים ביותר.

פיקדון שיקלי או צמוד מדד?

יש לבחור אם אתם מעוניינים בפיקדון שקלי או צמוד מדד. פיקדון שיקלי עם ריבית משתנה שהיא בדרך כלל ריבית הפריים. ועוד. הפיקדון שלכם בכל מקרה, יגיב למצב בשוק, ריבית הפריים היא למעשה הריבית שבנק ישראל קובע בתור התמודדות עם מדד המחירים. הפיקדון שלכם בכל מקרה יושפע לחיוב והבנקים יעמידו לשירותכם את שתי האופציות השונות לחיסכון באמצעות פיקדון שיקלי. יש לכם כסף עודף? לא חבל שהוא ישכב סתם כך בבנק? תמיד כדאי לבצע פיקדון שיקלי אפילו יומי על מנת שהכסף לו יישחק בבנק בגלל האינפלציה. חשוב מאוד שלפני שנחשוב בכלל להתחיל לחסוך ולשאול על פיקדונות בבנקים כמו בנק ירושלים, נכסה את המינוס שלנו ואז נתפנה לחסכונות שלנו ושל ילדינו. הרבה בנקים מציעים ללקוחותיהם שהם משפחות בעלות מינוס קבוע בבנק, לחסוך כמה מאות שקלים בכל חודש. זה נכון לעשות כי זה כסף שלא תעשו בו שימוש ועדיף שיעבוד ויניב לכם רווחים כשהוא סגור בבנק.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה