שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

פיקדון שקלי


אמנון
 
 

 

הכסף שלנו ומסלולי הפיקדון השונים.

האנשים שיש בראשותם חשבון בנק, מחזיק בדרך כלל גם בתוכניות חיסכון או בתוכניות פיקדון שונות. ההבדל בין תכנית החיסכון לתכנית הפיקדון נמצא באורך תקופת הסגירה של הכסף. הכוונה היא שבעל תכנית חיסכון יכול לפדות את כספו כעבור תקופת זמן ארוכה יותר מאשר בעל הפיקדון. מכאן נובע גם השם של הפיקדונות הללו – פיקדון קצר מועד או בראשי התיבות פק"מ. ישנם סוגים שונים של פק"מים, כאשר המשותף לכולם זאת רמת הסיכון הנמוכה שלהם לעומת אפיקי השקעה אחרים.

מהם ההבדלים בין הפיקדון לחיסכון?

ההבדל בין פיקדון לחיסכון טמון בכך שהחיסכון נעשה בדרך כלל לתקופה ארוכה יותר ומניב רווח יחסית גבוה ואילו הפיקדון יכול להיעשות לתקופת זמן קצרה, מה שנקרא פק"מ (פיקדון קצר מועד). ישנם סוגים של פק"מים שנבדלים ביניהם בערכים אליהם מוצמדים הפיקדונות. כך למשל יש פק"מ שמוצמדים למדדים של בורסות שונות בעולם או למטבעות השונים. כמובן שיש פיקדונות שצמודים לערך של שקל – מה שנקרא פיקדון שקלי.

מהם היתרונות הבולטים של הפיקדונות השקליים על פני סוגים אחרים של פיקדונות?

היתרון של פיקדון שקלי על פני סוגים אחרים של פיקדונות טמון בערך אליו הוא מוצמד, השקל. הכלכלה הישראלית היא כידוע כלכלה חזקה ואיתנה, שעברה בהצלחה רבה (טפו, טפו, טפו) את המשבר הכלכלי הבינלאומי האחרון. המטבע הישראלי הוא די חזק ומראה עליה מתמדת בערכו, אם להסתכל על התקופה של עשור אחורה. מעבר לכך, פיקדון שקלי מאפשר לעקוב בקלות יתרה אחרי שינויים בערכו, הרי כולנו מתעדכנים חדשות לבקרים על השינויים בערך של המטבע שלנו, וכך אנחנו יכולים לדעת האם הפיקדון שלנו העלה בערכו.

למה בכלל כדאי לנו להשקיע בפיקדונות קצרי המועד?

הפיקדונות הללו הם אופציה טובה מאוד עבור האנשים שמעוניינים להחזיק את הכסף שלהם בבנק וגם רוצים שהוא יניב להם רווח כלשהו. בעל החשבון שמחזיק את הכסף שלו בחשבון הבנק ורוצה לסגור אותו במסגרת הפיקדון השקלי, צריך לקבוע תקופת זמן קצובה (חצי שנה, שנה) שבמהלכה הוא לא יוכל לפדות את הסכום הזה. בזמן זה הבנקים משתמשים בכסף המופקד למטרותיהם, במקרה הזה בליווי כסף לבנק המרכזי של ישראל, שהוא בתורו מחזיר את הכסף הנ"ל יחד עם הריבית שהצטברה בעקבות עליית ערך המטבע הלאומי.

מה הסיכונים והיתרונות שההשקעה באפיקי השקעה ישירים כרוכה בהם?

מי שמעוניין לקחת סיכון, כדאי להשתתף באופן ישיר, בלי התיווך של הבנק שלו, בהשקעה במגוון כלים פיננסיים: מניות, מטבע חוץ (מט"ח) או ניירות ערך למיניהן. התחום שקיבל תנופה בשנים האחרונות הוא תחום הפורקס. עולם הפורקס הוא בעצם מרחב פיננסי בו המשקיעים השונים מבצעים מסחר בסחורות פיננסיות, ניירות ערך, מניות, נדל"ן, אופציות בינאריות וכהנה דברים. הסיכוי להרוויח כאן סכומים גדולים גדול הרבה יותר מאשר בפיקדונות קצרי מועד או בתכניות חיסכון. כמובן שגם הסיכון לאבד את כול הכסף גבוה כאן לאין שיעור.

למה פיקדונות קצרי המועד מתאימים לכל אחד?

הפיקדונות קצרי המועד הם אופציה נהדרת להשקיע את כספיכם, ללא סיכון ועם אפשרות לגרוף רווחים נאים. בכל אופן, לפני שאתם מפקידים את כספיכם באחד מהמסלולים, כדאי שתעיינו במסלולי ההפקדה השונים שמציעים כל הבנקים בארץ, מבחר זה הוא יתרון של חיים בחברה קפיטליסטית.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה