שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2268
מאמרים: 7270
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

פנסיה ולבטים בתחום


אמנון
 
 

כיום פנסיה אינה שמורה רק לשכירים שעובדים בעבודת מסודרות שחושבות על העתיד של העובדים שלהן, אלא גם עצמאיים ומגוון אנשים שמועסקים בחברות מבקשים לעשות פנסיה, ואף לבחון מחדש את התוכנית בה הם מבוטחים. בנוסף, ברור ללא כל צל של ספק שמאוד חשוב לעשות פנסיה, וזאת על מנת להיות מסוגלים להירדם בלילה ללא חששות קיומיות אודות גיל פרישה. עם זאת, לצד הביקוש הרב עבור קופת גמל ותוכניות פנסיה, גם קיימים לא מעט מסלולים, ועל כן יהיה זה רק הגיוני למצוא שאנשים רבים מתלבטים באשר לכיסוי הנכון ביותר עבורם.

האופציות שמציעות פוליסות ביטוח מנהלים

לאור כל זאת ננסה לעשות מעט סדר, אם כי מראש נציין שהנושא דורש התעמקות רצינית ואף אין תחליף לפנייה לאיש מקצוע, או לחלופין אל חברת ביטוח שמתמחה בתחום. במאמר זה נבחר להתמקד באופציות הפנסיה שפתוחות עבור אנשים שמבוטחים בפוליסות ביטוח מנהלים. מכאן שניתן לבחור לקבל פנסיה חודשית ללא ביטוח שאירים, ניתן לקבל פנסיה חודשית ללא ביטוח שאירים אך עם האופציה לקבל בין -12-60 תשלומים עבור המוטבים, ניתן לקבל פנסיה חודשית שכוללת ביטוח שאירים בשיעור של 100% וניתן לקבל פנסיה חודשית שכוללת ביטוח שאירים בשיעור של 60%  (לאחר הפטירה).

התחשבות לצד רווחיות

לרוב האנשים אכפת מבת/ן הזוג, ועל כן הם ממהרים לבחור באחת מהאופציות שמתייחסת גם לכיסוי של השותף לחיים, ולו מתוך חשש לצאת לא בסדר, וכמובן שגם מתוך דאגה טהורה. עם זאת, יש להבין שלא בהכרח מדובר בקבלת ההחלטה הנכונה ביותר, ולו כי יש לא מעט מקרים בהם יהיה יותר נכון ורווחי לבחור במסלול שאינו כולל הבטחת הכנסה עבור בת הזוג, במיוחד כאשר המבוטח נמצא במצב בריאותי בריא. על כן ראוי להתייעץ עם יועץ בתחום, וזאת על מנת להימנע מאובדן כספים, ועל מנת ליהנות מעתיד כלכלי כמה שיותר רווחי.

מעורבות הכרחית

כמו כן נציין שגם אם יש לכם קרן פנסיה או קופת גמל, ראוי שתדעו מה מצבה, מי החברה שאחראית עליה, מהם התנאים והיכן אתם עומדים. סקרים רבים מעלים נתונים מדאיגים, מעלים שאנשים טורחים לעשות קרן פנסיה ואף להפנות מדי חודש נתח מהמשכורת שלהם עבור העתיד, אך בנקודה זו מפסיקים להיות מעורבים, ולו מתוך תקווה שיהיה בסדר. כאן נציין שאין זה מספיק לעשות פנסיה, אלא גם חשוב לעקוב אחריה ולוודא מה מצבכם הכלכלי, ועל כן יש לבחור בחברה אמינה שמקפידה על שקיפות מלאה.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה