שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

פנסיה וקופת גמל


אמנון
 
 

בזמן שלרבים ברור מהי קרן פנסיה, המונח קופת גמל גם עשוי להישאר מעורפל, ועל כן במאמר זה נציין מספר עובדות חשובות בנושא, כך שבתום הקריאה תוכלו להבין טוב יותר במה דברים אמורים, ואף האם יותר נכון עבורכם לעשות קופת גמל, קרן פנסיה, או שמא אתם מעדיפים לבחור בשתי האופציות (פנסיה וקופת גמל). באופן כללי נציין שקופת גמל היא מעין תוכנית חסכון ארוכת טווח והיא מעוגנת בחוק.

עבור שכיר ועצמאי

ראשית נציין שיש שני סוגים עיקריים של קופות גמל ושל פנסיה. כאשר תוכנית אחת מיועדת לעצמאים ואילו תוכנית שנייה מיועדת לשכירים- עובדה שמובילה את המעסיק להעביר את התשלומים של העובד ישירות את תוכנית הגמל. לא משנה באיזו תוכנית קופת גמל בוחרים, עדיין בכל סוג ניתן למצוא שקיים חוזה שמחייב את שני הצדדים- הקופה והעמית, וכאשר מבקשים למשוך את הכסף, הרי שיש לעמוד הן בתקנים של קופת הגמל והן בתקנים של מס הכנסה.

לאחר שנת 2008

עוד ראוי לדעת שלאחר שנת 2008 נפתחו 2 מסלולים עבור הפקדה בקופה. מכאן שאופציה ראשונה מאפשרת למשוך את כלל דמי הקצבה ואילו אופציה שנייה אינה מאפשרת למשוך את סך הסכום באופן ישיר, אלא מאפשרת למשוך רק את סך הפיצויים, ואילו את שאר הסכום ניתן לבחור להעביר אל קופת גמל שיעודה לשלם קצבה.

נתונים שמשפיעים על סך החיסכון

חשוב להבין שסכום הקצבה אותו תקבלו תלוי בתאריך הפרישה מהעבודה, המין של העמית, הסכום שנחסך ובמסלול הקצבה שנבחר. מכאן שניתן להסיק שבחירת תוכנית קופת הגמל מאוד חשובה, ולו כי בכוחה להשפיע על גובה הסכום אותו תקבלו בבוא היום. באופן כללי המשוואה מאוד פשוטה- ככול שהחברה תרוויח יותר, כך סכום הפנסיה שלכם יהיה יותר גבוה.

טיפים עבור בחירה מושכלת

להלן מספר טיפים עבור ניהול קופת גמל רווחי: ראשית יש לבחור בחברה בעלת רזומה חיובי, כלומר יש לבחור בחברה שכבר הוכיחה שהיא יודעת לנהל היטב כספים ובנוסף היא אמינה ושומרת על שקיפות מלאה. כמו כן אם כבר אזכרנו שקיפות, נוסיף ונציין שחשוב לבדוק מהי המדיניות של החברה בנושא, וכמה כל מבוטח מוזמן לקבל מידע מקיף בנוגע לתיק. כיצד עושים זאת? בוחנים האם יש מוקד טלפוני זמין. מכאן נעבור לפרמטר המשמעותי ביותר- לרמת התשואות. כאן נציין שמדד התשואות נבחן בהתייחס לשלושת השנים האחרונות, כאשר גובה התשואה ורמת הסיכון הולכים יד ביד. על כן כאשר בוחנים את התשואה, גם יש לבחון את רמת הסיכון.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה