שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

פרישה נכונה


אמנון
 
 

 

במדריך זה נסקור לפנייך כיצד יש לבצע פרישה נכונה לגמלאות במסלול פנסיוני ייחודי של חברתנו העונה לשם "חיים חדשים". במסגרת מסלול זה, מוצעת לך תשואה חודשית בתמורה להפקדה כספית חד פעמית. זהו אינו מסלול חסכון, אלא מסלול המיועד ספציפית לקצבת הזקנה העתידית שלך.

עיין בשלבים שלפנייך:

·         במידה ואתה שכיר, עבור לשלב הבא, ודלג על השלב שאחריו. במידה ואתה עצמאי, או שכיר שיזם העברת כספי פנסיה מקרן המעסיק לקרן שלנו, דלג על השלב הבא.

·         עלייך לבחור בתכנית "חיים חדשים – גמל": בהגיעך לגיל 60, הפקד את סכום הכסף הדרוש לתכנית.

·         עלייך לבחור בתכנית "חיים חדשים – פרט", וכבר בגיל 30 להתחיל להפקיד את הסכום הדרוש.

·         בהתאם לסכום הכסף שהפקדת, יוצעו לך מספר מסלולים – מהם תוכל לבחור אחד שישמש כמסלולך בתכנית:

א.       מסלול קצבה לכל החיים.

ב.       מסלול קצבה לכל החיים המגובה במינימום מקדמות קצבה: 60, 120, 180 או 240 חודשים.

ג.        מסלול מוטבים: במקרה של מוות פתאומי או תאונה, הקצבה תמשיך להיות משולמת לאנשים אותם הגדרת בתור "מוטבים".

ד.       מסלול מוות: הקצבה תהיה משולמת לך עד יום מותך, ולאחריו – היא תמשיך להיות משולמת לאשתך.

·         ביצוע פרישה נכונה לגמלאות תלוי במצבך האישי: במידה ואתה רווק, ללא מוטבים – מומלץ לבחור במסלול א' או ב'. במידה ואתה רווק עם מוטבים, מוטב לבחור בסעיף ג'. במידה והנך נשוי – מוטב לבחור בסעיף ד'.

לסיכום: במדריך זה הוצגה בפנייך דרך בחירת התכנית בהתאם למצבך התעסוקתי, ודרך בחירת מסלול התכנית בהתאם למצבך האישי. חשוב לציין כי אפיק ההשקעה במסגרת מסלול "חיים חדשים" שמור לחברה, וזאת בשונה מתכניות אחרות, בהן אפיקי ההשקעה גלויים ללקוח, שיכול לשנותם ולהורות לחברה במה להשקיע. המסלול פשוט להבנה ולתפעול אך מוגבל באפשרויות הבחירה שלו.

קהל היעד של המסלול הוא אנשים שלא הייתה להם עבודה קבועה, כולל מחסור בעבודה במהלך החיים, או אנשים שעבדו בעבודה קבועה שעתית בשכר נמוך, או אנשים שלרשותם הון עצמי עקב פיצויי מעסיק, והם שוקלים את מימושו.

בשונה מתכניות אחרות, תכנית זו לוקה בלא מעט חסרונות כמו תשואות נמוכות: הרי כסף שהופקד ומחולק כקצבה ימים ספורים לאחר מכן לא יכול לצבור רווחים נאים כמו כסף ששוכב עשרות שנים בתוך פק"מ מוסדי יותר. חסרון נוסף שלו הוא חוסר השקיפות של הלקוח מול מדיניות ההשקעה של החברה בכסף של הלקח, בשונה מתכניות אחרות בהן יש שקיפות מלאה יותר. יחד עם זאת, בפסקה הקודמת הודגם מי הוא קהל היעד שלך התכנית, ובשבילו זהו הפתרון האולטימטיבי לביצוע פרישה נכונה מחיי המעשה לגמלאות.

יתרונות התכנית הם: האופן הנוח והיעיל שבשימוש שלה, ובהטבות הביטוחיות שהיא מעניקה, כגון מקדמי קצבה מינימליים של 240 חודשים. יתרון נוסף שלה הוא המהירות שבה מתקבלת הקצבה אצל המבוטח. כל שהמבוטח צריך לעשות זה להפקיד את כספו בתכנית, לקבל קצבה שמתחילה להיות משולמת ביום ההפקדה, ותוך כדי – הכסף שנמצא בתכנית – צובר רווח עקב השקעות החברה. מדובר בפתרון מהיר המשלב הפקדה מידית, מתן קצבה מידי, ואפילו הגעה לרווח גולמי מידי.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה