שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

פרישה נכונה לגמלאות


אמנון
 
 

 

בתקופה הנוכחית, החשיבות של פרישה נכונה לגמלאות הינה עצומה לאין ערוך. להבדיל מהדורות הקודמים, תקופת הפנסיה נחשבת כיום לתחילתם של חיים חדשים לנוכח העלייה בתוחלת החיים. תקופה הפנסיה יכולה להיות ממצה ונהדרת, מלאה בסיפוקים והגשמה עצמית בשל הזמן הפנוי שהתקבל עם תום העבודה. יחד עם זאת ישנו צורך הכרחי לדאוג לניהול נכון ומושכל של התקציב. אם ברצונכם ליהנות מתנאי פרישה מוצלחים יותר, עליכם לדאוג להתנהלות טובה ומקצועית יותר.

מסלול חיים חדשים לכל החיים

תנאי פרישה נכונה יאפשרו לאדם הצורך את הפנסיה ליהנות מתקופה פורייה יותר שתעניק לו הזדמנות להגשים את עצמו בצורה אידיאלית. חברות רבות כיום בנושא הפנסיה וההשקעות מציעות מסלול חיים חדשים לכל החיים, אשר סעיפיו משתנים בחלקם לפי סוג החברה ותנאיה. ישנם חברות שיציעו לך קצבה הכוללת תשואה לטווח ארוך במסגרת המסלול האמור. לשם כך עליך לבצע הפקדות מכובדת של סכומים, טרם הגיעך לגיל הפרישה, הפקדות אלו בעתיד עשויות לצבור ריבית חיובית ובהתאם לכך להגדיל את הערך שלהן, מה שיעניק לך אפשרות ליהנות מקצבה חופשית ובטוחה, המתאימה לצרכי התקופה של גיל הפנסיה.

האם הגדלת ערך שווי הכסף מובטחת במסגרת המסלול?

מדי חודש בחודשי בתקופת הפרישה תזכה לקבל את הקצבה האמורה, ואין שום ספק שמדובר באחת הדרכים האידיאליות והנבונות לבצע פרישה נכונה. השאלה הנשאלת היא האם ישנה הבטחה מפורשת במסגרת מסלול חיים חדשים, לפיה הכסף שהפקיד הלקוח בכל שנות עבודותיו אכן יגדיל את ערכו עם השנים. ישנן תוכניות המוצעות על ידי חברות שאכן מתחייבות חד משמעית להגדלת ערך כספי ההפקדה. אולם אחוזי ההגדלה אינם ידועים תמיד, יחד עם זאת מובטחת לכל לקוח עלייה בשווי הכסף במסגרת השקעות הכוללות סיכונים מסוימים או אשר נעשו בתנאי מיתון במשק. 

אלו מסלולים מוצעים ללקוח בתוך התוכנית?

מסלול חיים חדשים, לעתים ייחשב למסלול קצבה בלבד, אשר איננו משלב במקביל  לה תכנית חיסכון. החיסכון עצמו בא לידי ביטוי בעבר, במהלך התקופה שבה הפקיד הלקוח את כספיו, ולאחר מכן צבר רווחים עקב סגירתו בתוכנית. בתוך התוכנית האמורה מוצעים כמה וכמה מסלולים כדלהלן. הראשון מציע ללקוח ליהנות במסגרתו מתשלומי קצבה לכל החיים, השני מציע במסגרתו קצבה לכל החיים, כאשר מינימום התשלומים החודשיים נקבעים לפי רצונותיו של הלקוח. טווח המינימום במסלול זה מתחיל בשישים תשלומים דרך 120, 180 וכלה ב-240 תשלומים.  החברה עצמה נדרשת לעמוד במינימום זה, וכן לשאוף ליותר ממנו.

למי מיועדת התוכנית?

מסלול נוסף מאפשר ללקוח להגדיר אנשים מסוימים לתכנית שנקראת שאר בשר. וזאת במקרה של מוות פתאומי חלילה, כאשר הקצבאות של הנפטר ממשיכות להגיע לאותם האנשים המגובים שהגדיר בעבר. ולבסוף ישנו מסלול המעניק ללקוח קצבה לכל החיים, כאשר לאחר מכן אותה הקצבה תמשיך להיות משולמת לבת זוגתו של הנפטר בסדר גודל שנע בין שישים אחוזים למאה אחוזים מהיקף הקצבה הכולל. התכנית עצמה פונה אל אנשים שלא עבדו במסגרת חייהם בהמון מקומות עבודה, ואי לכך לא נהנו מחסכונות פנסיה מרובים. מעבר לכך התכנית מיועדת לאנשים שעבדו במקומות עבודה שהעניקו להם שכר לפי שעה או לפי תפוקה.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה