שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

פתיחת חשבון בנק


אמנון
 
 

 

אנחנו כאנשי פרטיים לא אוהבי להתנהל מול הבנקים. אנחנו תמיד מרגישים אשמים, לא אחראיים מספיק וכי אין לנו מושג על מה הם מדברים. טלפון מהבנק תמיד מלחיץ אותנו וגורם לנו מבוכה, גם אם הבנקאי התקשר רק לשאול לשלומנו ולומר לנו לקפוץ לסניף לקבל שי לחג. כן, הבנקים הוציאו לעצמם שם של גוף מסורבל ולא נגיש שלא נוח לעבוד מולו ושבדרך כלל יוציא אותנו אשמים. המאמר הבא נועד להפיג מעט מן המתח שקיים בין האדם הפרטי ובין הבנק ומציע כיצד לקבל מהבנק את הטוב ביותר בעת פתיחת חשבון בנק.

צומת קריטית

פתיחת חשבון בנק היא צומת קריטית שבה אנחנו כלקוח פרטי יכולים לנצל את עמדת הכוח שלנו כדי לקבל מהבנק הטבות שונות. ההטבות הללו נשמעות זניחות, אולם חשוב להבין שעמלות מופחתות והקלה בדמי ניהול יכולים להביא לחיסכון של מאות שקלים בשנה. משום כך פתיחת חשבון בנק צריכה להיעשות במלוא תשומת הלב ועם כל האחריות. בעת פתיחת חשבון בנק יש לקחת בחשבון מגוון של שיקולים ולשם כך נכתב המאמר הבא.

רגע עם עצמכם

לפני ההחלטה היכן לפתוח חשבון שבו עם עצמכם ובדקו מהם הצרכים שלכם. האם אתם צריכים חשבון פרטי או עסקי? מי יהיו בעלי החשבון? האם אתם רוצים למנות מיופה כוח? באילו תנאים יוכל להשתמש בייפוי הכוח שלו ועוד שאלות דומות. בדקו האם אתם שייכים לאחת הקבוצות זכאיות להטבות כמו למשל חיילים, סטודנטים או ועדי עובדים. אם אתם או בן או בת הזוג שלכם שייכים לאחרת הקבוצות הללו בדקו מהם התנאים שמציעים לכם הבנקים והשוו ביניהם.

לא רק לוועדים

גם אם אתם לא שייכים לאחת הקבוצות הללו, בדקו בכל אתרי הבנקים מהם התנאים שמוצעים ללקוח חדש. רשמו בצורה מסודרת כולל כל היתרונות וכל החסרונות של בנק כזה או אחר. קחו בחשבון שהחשבון ישרת אתכם שנים ולכן גם שיקולים כמו מיקום הסניף, נוחות החניה בו ושעות הקבלה הם חשובים. לאחר שרשמתם הכל בצורה מסודרת תוכלו לקבל החלטה מושכלת היכן לפתוח את חשבון הבנק. כעת תוכלו לצלצל לבנק ולקבוע פגישה עם בנקאי שיבצע עבורכם פתיחת חשבון בנק.

מה להביא לפגישה?

הגיעו לפגישה מוכנים עם תעודות הזהות של בעלי החשבון. אם מדובר בקטין יש להגיע בליווי שני ההורים. מומלץ לצרף תלושי שכר אחרונים משלוש החודשים הקודמים כדי לתת לבנקאי תמונה כוללת של גובה ההכנסה כך שיוכל להתאים לכם את התנאים הטובים ביותר. נוסף לכך מומלץ להגיע עם הצעה של בנק מתחרה. הצעה כזו תוכל לעזור לכם לנהל משא ומתן עם הבנק. בשל התחרות הרבה הבנקים נוטים לשפר או להשוות תנאים עם הצעה של בנק ירושלים או בנק אחר מתחרה רק כדי לשכנע אתכם להצטרף לבנק שלהם ולא למתחרה.

איך זה קורה?

לפני פתיחת חשבון בנק יבדוק הבנקאי האם יש הגבלות עליכם כמו חשבון בנק מוגבל באגרי המידע על פי תעודת הזהות שלכם. לאחר מכן יבצע את פתיחת חשבון בנק. התהליך ארוך ובו תידרשו לענות על שאלות, למלא טפסים ובעיקר להתאזר בסבלנות. הסבלנות שלכם תבטיח קבלת תנאים טובים בכל הסעיפים. מסגרת אשראי עלות פנקסי צ'קים, עלות כרטיסי אשראי- כל אלה הן פעולות שבהן מומלץ לוודא שאתם מקבלים את העמלה הנמוכה ביותר. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה