שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

פתיחת עסק עם עזרה קטנה מהמדינה


ערן רגב

ערן רגב - כלכלן ראשי מוסמך במימון (MBA)

מנועי צמיחה פתרונות מימון ופיתוח עסקי

www.government-loans.co.il

 
 

הלוואה לפתיחת עסק דרך הקרן לעסקים קטנים היא הלוואה מהמדינה שנחשבת בעיני רבים לפתרון המימון העסקי הטוב ביותר. ההלוואה גם מוענקת לפריסה ארוכה, גם מוגבלת לשיעור ריבית נמוך וגם הדרישה להצגת ביטחונות הוא מינימלי. יזמים שעומדים בכל הקריטריונים לקבל הלוואה יכולים לפתוח עת העסק שלהם בצורה חלקה יותר.

אז מהם הקריטריונים לקבלת הלוואה לפתיחת עסק?

הקרן לא מעניקה הלוואה בערבות מדינה לכל יזם שמחפש הלוואה לפתיחת עסק מתוך ההבנה שיש לשמור גם על האינטרס של ערבות המדינה והבנק המעניק את ההלוואה, ולכן, הקרן עצמה מציבה תנאי סף שיש לעמוד על פיהם בכדי לקבל הלוואה. כעיקרון ליזמים אסור שיהיה חשבון בנק מוגבל או חובות כתוצאה מעסק קודם או מהתנהלות בנקאית כושלת. כמובן שזה גם יעיד לא בצורה יפה על היזם שנבחן תחת העין המבקרת של הקרן.

מהו התהליך הגיוס של ההלוואה מהמדינה ליזם?

הלוואה בערבות מדינה לפתיחת עסק מוענקת רק ליזמים אשר משלימים את כלל תהליך הבחינה של הקרן והבנק המלווה. למי שלא מכיר את תהליך הקרן, כדאי לדעת שישנם 5 שלבים מרכזיים:

1.      הקרן בוחנת את הנתונים הראשוניים של היזם ובודקת התרעות ספציפיות בנוגע לאי עמידה בתנאי הסף. אם היזם היה מודע לתנאי הסף אז לא אמורה להיות בעיה בשלב זה בתהליך. עם זאת, הרבה יזמים לא מודעים לכך שיש תנאי סך ונופלים בקרן בשלב הזה. זהו בעצם שלב שמנפה יזמים לא רלוונטיים מבחינת המדינה

2.      היזם מגיש תכנית עסקית בהתאם לבקשת הקרן, לקרן יש נוסח מסוים שהיא רוצה את התכניות העסקיות אליה יהיו מוגשות. זאת אומרת שצריך לבצע תכנית עסקית לראות עיני היזם אך בפורמט הכללי חייב להיות בהתאם לקרן. במקרים כאלו אפשר ואף מומלץ להיעזר בחברת ייעוץ עסקי שמתמחה בהגשות לקרן סיוע לעסקים. עוד נציין שבמהלך הכנת התכנית העסקית יש להשלים מספר מסוים של מסמכים, שהקרן מבקשת מהיזם כגון: דפי בנק, הצעות מחיר, תעודת עוסק מורשה, חתימה על תצהירים של הקרן ועוד.

3.      אחרי שהקרן בוחנת את כל המסמכים והתכנית העסקית היא מחליטה על חוות הדעת שלה לגבי מתן ערבות המדינה. ההמלצה החיובית, במידה והתקבלה כזאת, מועברת לבנק מלווה שנבחר על ידי העסק. ההמלצה הזאת אומרת שמבחינת כלכלן הקרן שבחן את העסק יש מקום לתת אישור על הלוואה בערבות המדינה.

4.      אחרי שההמלצה מתקבלת אצל הבנק, הבנק בודק האם הוא מעוניין לאשר מהצד שלו את ההלוואה ועל איזה סכום. אם ההמלצה של הקרן חוזרת לסניף בנק של הלקוח או לסניף בנק שהוא כבר בחן מבעוד מועד, אז פה לא צריכה להיות בעיה וכנראה שהבנק מחכה להמלצה. אם הלקוח חדש בבנק אז הבנק יבחן את הנתונים של העסק וייקח החלטה.

אחרי שהבנק לוקח החלטה הוא מעלה את התיק לוועדת אשראי משותפת עם הקרן ושם תאושר ההלוואה בתנאים שסוכמו בין הבנק, הקרן ובעל העסק.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה