שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

קופות גמל מגדל


אמנון
 
 

בשנים האחרונות, החלו קופות הגמל להוות כלי מרכזי לחיסכון פנסיוני. בניגוד לקרן פנסיה, קופת גמל אינה  כוללת כיסויים ביטוחיים נלווים, ואת הכסף ניתן למשוך ממנה רק בהגיעו של העמית לגיל הפרישה. במידה והעמית נפטר טרם הגיעו לגיל זה, יעבור הכסף למוטב- קרוב משפחה או כל אדם אחר אשר הגדיר העמית בעת חתימת ההסכם הנוגע לקופה.

מי מנהל את קופות הגמל?

בעבר, היו קופות הגמל בניהול בלעדי של הבנקים. לאט לאט, החלו גופים פרטיים פיננסיים שונים וחברות ביטוח לקחת נתח מן התחום, ולהציע ללקוחותיהם קופות גמל בתנאים אטרקטיביים. הדבר יצר תחרות קשה עבור הבנקים, ובשנת 2005 הועבר התחום לידיים פרטיות בלבד על פי רפורמה בחקיקה. כיום, קיימות אופציות רבות של קופות גמל מהן כל לקוח יכול לבחור. מדובר בתחום תחרותי עד מאוד, ולכן ניתן למצוא גם הצעות אטרקטיביות במיוחד ותנאים נוחים מאוד. 

מה כדאי לדעת?

כאשר בוחרים את קופת הגמל המתאימה אלינו ביותר, חשוב לדעת כי לא כל אחת מקופות הגמל פתוחה עבור כלל הציבור. אמנם יש קופות כאלה, אך יש גם קופות אשר פונות לבעלי מקצועות מסוימים, או לחברים בהתאגדות עובדים מסוימת- למשל, קופות גמל ספציפיות המיועדות למורים או למהנדסים. באופן דומה למדי, חברות מסוימות פותחות קופות משלהן, כך שניתן למצוא, למשל, קופת גמל המיועדת אך ורק לעובדי אל-על.

בבחירה בין קופות הפתוחות לכלל הציבור לבין קופות סקטוריאליות, יש לקחת בחשבון שאמנם הקופות הסקטוריאליות דורשות דמי ניהול זולים בהרבה מאלה של הקופות הציבוריות (על פי רוב מדובר בכמה עשיריות האחוז בלבד), אולם על פי רוב התשואה שניתן לקבל כתוצאה מהשקעה בהן הינה נמוכה בהרבה מזו שקיימת בדרך כלל בקופות הציבוריות. לכן, כל עובד יכול לעשות את שיקולו הוא באשר לבחירת קופת הגמל האופטימלית עבורו, עבור הסכומים שהוא משקיע ועבור הצרכים שלו.

בחירה בקופת הגמל של חברת מגדל

אחת האופציות המומלצות ביותר היא לבחור בקופת גמל אשר מאחוריה עומד גוף יציב ואיתן, כמו למשל קופות הגמל המנוהלות על ידי חברת מגדל. שנים רבות של ניסיון בניהול קופות מסייעות לחברה לנהל את קופות הגמל שלה באופן מקצועי. תוכלו להנות מתנאים טובים ומתשואה יציבה ולא קטנה, ולא פחות חשוב מכך- משקט נפשי לאורך כל שנות החיסכון בקופה, הנובע מכך שמדובר בחברה גדולה וחזקה מבחינה כלכלית, אשר נותרה כזו לאורך כל שנות קיומה. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה