שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

קופת גמל להשקעה, אלטרנטיבה חדשה בשוק ההון בישראל


אמנון
 
 

בשבועות הקרובים צפויים מרבית הגופים המוסדיים בשוק ההון הישראלי להתחיל בשיווקו של מוצר פיננסי חדש- קופות גמל להשקעה. המודל הכלכלי על פיו יופעלו קופות הגמל החדשות גובש על ידי משרד האוצר מתוך תקווה כי מאפייניו של המוצר החדש יהיו אטרקטיביים מספיק עבור ציבור המשקיעים והחוסכים ויניע אותם להגדיל את הקיף ההון המופנה לקופות גמל. יש לציין כי מדיניות משרד האוצר ביחס לקופות גמל הוניות הביאה בשנים האחרונות לירידה בהיקף ההון אותו מיעד הציבור להשקעה בקופות גמל. אילו הטבות החליטה המדינה להעניק לחוסכים אשר יבחרו בקופות גמל להשקעה? על כך ועל מאפייניו הייחודים של המוצר הפיננסי החדש, להלן.

קצבה פנסיונית או משיכה חד פעמית

קופות גמל להשקעה יעמידו בפני החוסכים שתי אופציות לפדיון הכסף אשר נצבר לזכותם במהלך תקופת החיסכון.

·         אופציה א'- משיכת כספי החיסכון במלואם, פעולה אותה הם יוכלו לבצע בכל מועד טרום הגעתם לגיל הפרישה החוקי. בעת משיכת הכספים תגבה המדינה מן החוסך מס רווחי הון המוטל (בשיעור 25 אחוזים, בדומה לכל השקעה אחרת בשוק ההון) על הרווח הריאלי שנצבר בקופת הגמל עד למועד משיכת הכספים. יש לציין כי עבור השקעות אחרות בשוק ההון נגבה מס רווחי הון מדי שנה או עם מימוש ההשקעה (במועד המוקדם מבין השניים).

·         אופציה ב'- קבלת כספי החיסכון כקצבה פנסיונית. מימוש אופציה זו יביא לכך כי במועד הגעת החוסך לגיל הפרישה יועברו כספי החיסכון מן הקופה לגוף פנסיוני (לבחירת החוסך) אשר יפריש לחוסך מדי חודש קצבת פנסיה. גובה הקצבה יקבע בהתאם לגובה הסכום שנצבר בקופה. הקצבה הפנסיונית שיקבל החוסך תהיה פטורה ממס.

מגבלות והטבות

כל חוסך רשאי להפקיד בקופת גמל להשקעה סכום של עד 70 אלף ₪ בשנה. את הכסף ניתן להפקיד בקופה בהעברה מדי חודש או בהפקדה חד פעמית.

כל קופת גמל להשקעה תציעה לחוסכים מספר מסלולי השקעה שונים, מסלולים אשר יבדלו זה מזה בסוג ההשקעות, ברמת הסיכון המאפיינת את ההשקעות, בעירוב או מיקוד של השעות מתחום מסוים וכן הלאה. כל חוסך יהיה רשאי לנייד את כספו ממסלול השקעה אחד לאחר מבלי שרשויות המס יראו בכך פעולה של משיכת הכספים מן הקופה (פעולה שהינה כאמור חייבת במס רווחי הון).


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה