שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

קופת גמל להשקעה, מדריך מתומצת


אמנון
 
 

ביטחון כלכלי בשנות הפנסיה הוא נושא רלוונטי למרבית הציבור הישראלי, בוודאי לאלה אשר מביטים נכוחה אל עתידם כגמלאים. אל מגוון האפשרויות הפיננסיות להשיג לעצמכם בטחון כלכלי נוספה לאחרונה אפשרות נוספת-קופת גמל להשקעה. על מנת לסייע לכם לשקול באופן מושכל באם להשקיע בקופות גמל ממין זה נציג כעת כמה עובדות בסיסיות לגבי קופות גמל להשקעה והאפשרות לנהל חיסכון פנסיוני דרכן.

מי מציע?

קופות גמל להשקעה משווקות או ישווקו בחודשים הקרובים על ידי מרבית הגופים המוסדיים הפועלים בשוק ההון הישראלי, דהיינו בתי השקעות וחברות ביטוח גדולות (דוגמת חברת מגדל למשל). הפיקוח על פעולת הקופות ואופן שיווקן לציבור החוסכים מסור בידי הממונה על שוק ההון, יחידה במשרד האוצר.

מה מקבלים?

הכסף אותו תפקידו בקופת גמל להשקעה ינותב על ידי הנהלת הקופה להשקעות שונות מתוך מטרה להניב תשואה לחוסכים. את הכסף שנצבר לזכותכם בקופה (סכומי החיסכון בצירוף הרווח שיתווסף לו) תוכלו למשוך במלואו בכל מועד שתרצו ללא מגבלה. כלומר מדובר במוצר חיסכון פנסיוני המציע גם רמת גמישות ונזילות גבוהה.

לחילופין תוכלו לבחור לשמור את כספכם בקופת הגמל עד להגעתכם לגיל הפרישה לגמלאות (גיל הפרישה על פי חוק בישראל: 67 שנים לגברים, 60 שנים לנשים, אך ישנם חריגים המאפשרים פרישה בגיל מוקדם יותר) ולאחר מכן לקבל קצבה פנסיונית חודשית פטורה ממס. במידה ותבחרו באופציה זו עם הגעתכם לגיל הפרישה יועברו כספי החיסכון לגוף פנסיוני על פי בחירתכם וזה יעביר לכם את הקצבה החודשית. גובה קצבת הפנסיה יקבע בהתאם למספר פרמטרים ובראשם: סכום הכסף שצברתם וגיל הפרישה.

כמה זה עולה לי?

בדומה למרבית מוצרי החיסכון הפנסיוני השקעה קופת גמל להשקעה כרוך בתשלום דמי ניהול הנגבים על ידי הקופה ישירות מכספי החיסכון. גובה דמי הניהול נקבע על ידי הנהלת הקופה בכפוף למגבלות ותקנות שקובע משרד האוצר. חוסכים אשר ימשכו את כספם מקופות גמל להשקעה בשנים טרום הגעתם לגיל פרישה ישלמו למדינה מס רווחי הון על הרווח הריאלי שהניבה השקעתם. המס יגבה מן החוסכים במועד משיכת הכספים. שיעור מס רווחי הון נכון לעת זו עומד על 25 אחוזים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה