שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

קניית מט"ח – שאלות ותשובות


אבי ביטון
 
 

 

קניית מט"ח היא נחלתם של אנשים רבים המבקשים לבצע רכישה של סחורות, נסיעה לטיול לארצות זרות או מסחר בשוק ההון וכדומה. ביצוע של קניית מט"ח אינה פעולה מורכבת והנגישות אל המוסדות השונים המאפשרים קניית מט"ח היא רחבה ונוחה ועדיין, בעת קניית מט"ח עולות שאלות רבות המעסיקות את האדם המעוניין לקנות מט"ח באופן הנכון ביותר. הכתבה הבאה תציג שאלות ותשובות נפוצות בנושאים שונים העוסקים בקניית מט"ח.

היכן ניתן לבצע קניית מט"ח?

המקומות בהם ניתן לבצע קניית מט"ח הם: סניפי הבנקים, קניית מט"ח בבנקים מתאפשרת באמצעות דלפקים הנמצאים בסניפים או בנמל התעופה בן גוריון, מכשירי הכספומט, אתר האינטרנט וכדומה, בנק הדואר, קניית מט"ח בבנק הדואר מתבצעת בכל הסניפים באמצעות פקיד מט"ח בדלפקי השירות, דלפקי Change, קניית מט"ח בדלפקי Changeמתאפשרת באמצעות פקיד באחד הסניפים הממוקמים בקניונים, בפינות רחוב או בנמל התעופה בן גוריון.

האם ניתן לבצע קניית מט"ח גם מחו"ל?

קניית מט"ח מחו"ל מתאפשרת באמצעות כרטיס אשראי המונפק על ידי הבנק בו מתנהל חשבון הלקוח או באמצעות דלפקי Changeהשונים על ידי מסירת כסף מזומן וקבלה תמורתו כסף במטבע הזר או באמצעות אחד מסניפי הבנקים הזרים במדינה על ידי מסירת כסף מזומן בדלפק או על ידי העברת כסף מהחשבון בארץ לחשבון כלשהו בחו"ל. אפשרות נוספת לביצוע קניית מט"ח מחו"ל היא על ידי המרת מט"ח באמצעות אתר האינטרנט של הבנק בו מתנהל החשבון ומשיכת הכסף מכספומט באמצעות כרטיס אשר הונפק לחשבון.

מהי העלות הנגבית בעת קניית מט"ח?

העלות הנגבית בעת קניית מט"ח תלויה בגורם אשר ביצע את מכירת המט"ח. בדרך כלל קניית מט"ח כרוכה בעמלה הנגזרת מגובה הסכום של העסקה ומהעמלות הנהוגות בגוף הפיננסי.

כיצד נקבע שער המט"ח?

שער המט"ח הנקוב בעת ביצוע קניית מט"ח נקבע כתוצאה מתהליכים פיננסיים המבוצעים בין הבנקים השונים. בכל יום מתקיים מסחר בינבנקאי אשר בסופו נקבע שער יציג ואשר סביבו נקבעים שערי קניה ומכירה על ידי הגופים הפיננסיים השונים.

מתי לא ניתן לבצע קניית מט"ח?

חלק ממטבעות החוץ אינם נסחרים בימי ראשון ולכן בימים אלו לא ניתן לבצע קניית מט"ח. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה