שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

קרן השתלמות וכדאיות השימוש בה


אמנון
 
 

 אנשים רבים נרתעים מאד מלקרוא מידע או לנסות להבין נושאים הקשורים בהשקעות, חסכונות או בניירות ערך הנסחרים על בסיס יומיומי בשוק ההון. אנשים אלה חושבים שצריך להיות בעל ידע רב ורחב במיוחד על מנת להיות בקיא בנושאים אלה, בעוד במציאות אין זו חובה כלל וכלל. מי שאינו בקיא בנושאים כמו מניות או קרן פנסיה יכול לפחות לקבל את המידע הבסיסי והחשוב שעליו לדעת בנושאים אשר עשויים להיות קשורים אליו ולעניין אותו, כמו למשל מציאת קרן השתלמות והפקדת כספים בה.

איך קרנות ההשתלמות קשורות לעולם החיסכון לפנסיה?

כל מי שעובד בתור שכיר בחברה או כעצמאי בעל עסק חייב לדאוג לתקופה שבה יפרוש ממקום העבודה, לא יקבל תלוש שכר על בסיס חודשי ויצטרך לכלכל את עצמו ואת בני משפחתו באופן עצמאי. כיום ניתן לבחור באפיקי השקעה רבים, בעלי דרגות סיכון שונות או בעלי סיכויי תשואה שונים וכך להתאים את מסלול החיסכון לאופיו ולצרכיו של העובד החוסך. קרן השתלמות נחשב לאפיק השקעה סולידי שאין בו שום סיכון אלא להפך - יש בו רק יתרונות והם רבים וכדאיים מאד.

חיסכון לפנסיה יכול להגיע מכמה מקורות כספיים. כאשר העובד בוחר בקרן השתלמות הוא יכול להחליט לעשות שימוש בכסף לצורך לימודים או הכשרות מקצועיים (כפי שהיה הייעוד של קרן השתלמות) אך אין הוא מחויב לכך. הוא יכול בבוא העת לשחרר את הכספים שהצטברו לזכותו בקרן ההשתלמות וכך יועבר לרשותו בעת ובעונה אחת סכום לא מבוטל של כסף שבו הוא יוכל לעשות ככל העולה על רוחו. במידה והוא קרוב לגיל של פרישה ממקום העבודה יכול כסף זה להיחשב בתור קרן פנסיה בדומה לקרנות פנסיה אחרות אשר היו כבר פתוחות עבורו במשך שנים רבות או אפילו עשרות שנים.

למה כדאי להשקיע בקרן השתלמות?

קרן השתלמות היא אפיק השקעה אשר מומלץ שיהיה לכל עובד - שכיר או עצמאי. רשויות המדינה מעודדות את ההשקעה בקרנות ההשתלמות בדמות מתן פטור ממס הכנסה הן בהפקדות החודשיות, הן במשיכת הכספים הסופית והן בהכרה בהפקדות אלה לצרכי מס עבור החברות המעסיקות את העובדים. מי שפותח את הקרן כשש שנים לפני היציאה לפנסיה יכול להשתמש בקרן ההשתלמות בדיוק כמו כל חיסכון לפנסיה אחר המוגדר ככזה ואין לו את כל היתרונות שיש לקרן ההשתלמות וכך יוכל להרוויח מכל הכיוונים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה