שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

קרנות פנסיה של מגדל


אמנון
 
 

האם קיימת קורלציה בין איכות ניהול ההשקעות של קרנות פנסיה אל מול חברות ביטוח המציעות מוצרי חסכון פנסיוניים? ובכן, השאלה היא בהחלט במקומה, ובהחלט מדובר במשהו ששווה לבדוק לעומק, אלא בעל פניו ניתן להעריך שהתשובה היא שלילית. איכות ניהול ההשקעות הוא פרמטר המשקף את היכולת של הקרן לייצר תשואות גבוהות על כספי החוסכים על מנת למקסם את ערך הכסף שלהם עד כמה שניתן. ישנן קרנות שמצליחות לייצר תשואות גבוהות לאורך שנים ארוכות, ישנן קרנות תנודתיות יותר וישנן קרנות שאינן מצליחות לייצר רמת תשואות משביעה את הדעת.

אם זה מטריד את זה, אתם צריכים לבדוק

האבחנה בין קרנות פנסיה ובין חברות ביטוח בפרמטר זה היא אבחנה המרמזת על כך שאחד מסוגי הגופים הללו הוא בעל יכולות גבוהות יותר מאשר הסוג השני ולהיפך. בפועל כמובן, לדברים אין שום בסיס, וכל עוד מדובר בחברה חזקה ובעלת יכולות, יש באפשרותה להעמיד צוות השקעות מקצועי שינהל את ההשקעות בצורה הכי איכותית שניתן לצפות, בין שמדובר על חברת ביטוח ובין שמדובר על קרן פנסיה. אחרי שאמרנו את זה, אם השאלה הזאת מטרידה אתכם, אתם בהחלט רוצים למצוא עליה את התשובה ולהסיר אותה מעל סדר היום.

בדיקת התשואות באתר משרד האוצר

את זה תוכלו לעשות באמצעות אתר האינטרנט של משרד האוצר שם תוכלו למצוא פירוט של כל התשואות שהשיגו קרנות פנסיה במדינת ישראל בחתך של השנה האחרונה, שלוש השנים האחרונות, חמש השנים האחרונות וחמש עשרה השנים האחרונות. ניתוח נתונים אלה יוכל לספר לכם את הסיפור האמיתי על שוק הפנסיה, ולסייע לכם לגבש הבנה לגבי קיומו או אי קיומו של הבדל ביכולות בין חברות הביטוח ובין הקרנות.

פרמטר חשוב לצד הנושא של דמי הניהול

תשואה על כספי החסכון שלכם הוא אמנם אחד הפרמטרים החשובים ביותר שעליכם לבחון, אך לא היחיד. בנוסף לכך, אתם רוצים לבדוק גם את גובה דמי הניהול שגובה מכם הקרן, ואם מדובר בגובה דמי ניהול גבוהים במיוחד שאמורים ללוות אתכם לאורך כל תקופת החסכון, ייתכן שהכדאיות של הקרן לאור תוצאות ההשקעה שלה, עשויה להתקזז עם גובה דמי הניהול הגבוהים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה