שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

רואה חשבון או מנהל החשבונות


ינאי אמיר

משרד רואה חשבון ינאי אמיר מעניק שירותי חשבונאות ומיסוי.

הקמת סטארט אפ

 
 

בעלי עסקים רבים אינם מבחינים בין רואה חשבון ולבין מנהלת חשבונות, ולטענתם העסק שלהם מנוהל על ידי רואה חשבון על אף שבפועל הינו מנוהל על ידי מנהלת חשבונות או על ידי יועץ מס. אך אינם מבינים את ההבדל שבין התחומים.

ראשית נציין כי התחומים הינם שונים לחלוטין, מנהל החשבונות תפקידו לבצע את עבודת הנהלת החשבונות כלומר תיעוד פעולות העבר של העסק. מנגד רואה חשבון תפקידו הסטטוטורי מכח חוק החברות לבקר את דוחות הכספיים של חברות ולחוות דיעה עליהם. כלומר רואה החשבון הוא מבקר של הדוחות הכספיים.

טעות נפוצה זו לעיתים אף עשויה לפגוע הבחנה בין התפקידים, האומנם בשנים האחרונות רואה חשבון נותן שירותים עסקיים נוספים מכח ידיעתו, כגון שירותי מיסוי, ניהול כספים, חשבות, ייעוץ עסקי ועוד, כמו כן מנהלי חשבונות רבים מציגים עצמם כנותני שירותים נוספים החופפים לאלו הניתנים על ידי רואה חשבון. אך לרואה חשבון יתרון גדול מאוד עליהם היות ומסלול הכשרתו ארוך יותר ומקנה לו כלים רבים אשר אינם נמצאים בידי מנהלי חשבונות ויועצי מס.

כמו כן, רק רואה חשבון רשאי לתת חוות דעת על דוחות כספיים של חברות ועמותות, היות ומתפקידו לבקר את הדוחות הכספיים הללו ולחוות את דעתו עליהם אשר הינם משקפים באופן נאות מכל הבחינות המהותיות בהתאם לכללי חשבונואת מקובלים את מצבה הכלכלי ופעילותה של הישות בתקופת הדוח.

בחוות דעתו של רואה החשבון הוא למעשה טוען בדקתי את הדוחות הכספיים והם נמצאו תואמים או שלא את המציאות. יש לקרוא את חוות דעתו בערבון מוגבל היות והוא בודק את הדוחות הכספיים ונתון למניפולציות רבות מצד בעלי המניות של החברה או גורמים אחרים אך שאין באפשרותו לגלות כי הנתונים עליהם הסתמך הינם מהימנים. 

רואה החשבון אינו כלב שמירה וחוות דעתו מספקת מידה סבירה של ביטחון שאין בדוחות הכספיים מצג שאינו מהימן.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה