שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2581
מאמרים: 7622
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

רוצים להיות זכיינים? ריכזנו עבורכם את היתרונות והחסרונות


באזז
 
 

תמיד חלמתם להיות בעלים של בית קפה או חנות בגדים מצליחה? אולי אתם צריכים לשקול זכיינות. אז נכון שאתם לא יכולים לקבוע את השם של העסק, את התפריט או את הסגנון של הבגדים, אבל אם אתם אנשים שמעדיפים לקבל מוצר מצליח ועובד במקום לבנות עסק חדש מאפס זכיינות יכולה להיות אופציה מושלמת. ריכזנו לכם את כל הייתרונות והחסרונות הקיימים בזכיינות.

מה זה זכיינות?

"זכיינות" היא שיטה בה חברה גדולה הופכת לחברה מזכה ונותנת לאדם פרטי את הרשות (הזיכיון) להשתמש במותג ובסימני המסחר שלה עבור הקמת סניף של הרשת. הזכות ניתנת בתשלום או תמורת אחוזים מכספי המחזור של הסניף. שיטת הזכיינות מאפשרת לאדם פרטי להפוך למנהל סניף של רשת מוכרת. כאשר רשת גדולה מוכרת זכיינות היא מגדילה את פריסת הסניפים שלה במינימום הוצאות והשקעה.

יתרונות

 

הקטנת הסיכון העסקי - פתיחה של סניף חדש של רשת מצליחה ואהובה יוצרת לרוב עניין בקרב הציבור. ההנחה היא שכיוון שאנשים מכירים את הרשת הם גם ייתנו בה אמון ויקנו בה.נוסף על כך הזכיין לא נאלץ להתמודד עם בעיות וקשיים לבד. הוא זוכה לתמיכה וליווי מקצועי שוטף מצד הרשת המזכה לכל אורך תקופת הזיכיון. חסכון בהוצאות על פרסום - במקרים של רשתות גדולות (זכיינות קפה קפה או זכיינות לקסטרו) - רשתות כאלו מובילות קמפיינים פרסומיים גדולים גם במדיות השונות. הן מוציאות המון כסף על פרסום - כסף שנחסך לזכיינים. למשל פרסומת על מבצעים בקסטרו יכולה למשוך קונים רבים לסניף הקרוב לביתם ולהגדיל את הכנסות הזכיין.  נחיתה רכה בפתיחת העסק -החברה המזכה מסייעת לזכיין למצוא מיקום מתאים לעסק, לרכוש ציוד ולגייס עובדים. הסיוע של הרשת המזכה מאפשר הרצה מהירה ויעילה של העסק. בנוסף, הזכיין לא צריך לבנות מוניטין עסקי הוא יכול להנות משמה הטוב של המזכה. בלעדיות -הזכיין נהנה מבלעדיות באזור גיאוגרפי מוגדר.   חסרונות

 

סכום זכיינות גבוה בחלק מהרשתות -עלות רכישת הזיכיון עלולה להיות גבוהה מאוד ואף להגיע לכמה מאות אלפי שקלים. לא כולם יכולים לעמוד בסכומים הללו. ניגוד אינטרסים -כאשר הזכיין מעוניין לשמור על האינטרסים הפרטיים שלו אולם לחברה יש חוקים משלה הדואגים לאינטרסים של הרשת. לעיתים זה עלול להתנגש, החברה המזכה תמיד תדרוש מהזכיין לעמוד בחוקים שהיא מציבה ולא לחרוג מהן. תנאים בלתי אפשריים -החברה המזכה עלולה להציב תנאים מחמירים לזכיין. למשל היא יכולה להכניס בחוזה סעיף של ביטול הזיכיון בכל רגע נתון, כדי לקטוע שיתוף פעולה עם זכיין שלא משרת אותה מבחינה עסקית. עצמאות מוגבלת - הזכיין משתלב בתוך מערכת חזקה עם כללים משלה. הוא נדרש להתנהל לפי כללי הרשת ולקבל אישור על כל שינוי שהוא מעוניין לבצע בסניף. 

אם אתם שוקלים לפתוח עסק בזכיינות התייעצו עם המרכז הישראלי לזכיינות. אנו נשמח לייעץ לכם ולהשיב לכם על כל שאלה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה