שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

שאלות חשובות ותשובות בנושא הלוואות


אמנון
 
 

 

הלוואות הן צורך נדרש לאנשים רבים לאורך תקופות שונות בחיים. הלוואות לוקחים לצורך קניית דירה, קניית מכונית, שיפוצים, טיפולים רפואיים יקרים, עזרה לילדים או לקרובי משפחה שתקועים בכספים. הלוואות לוקחים גם לצורך פתיחת עסקים ועוד. צריך לקחת הלוואות בסכומים קטנים ככל שאפשר. צריך לקחת את ההלוואות למינימום הזמן הדרוש. ככל שההלוואה נלקחת לזמן יותר ארוך, כן משלמים עליה סכומים גדולים יותר. צריך לדעת לתכנן את החזר ההלוואה בהתאם ליכולת ההשתכרות של האנשים. צריך לקחת פרמטרים נוספים בחשבון כמו ניהול חיים תקין בהמשך. לא לגרום למצב שבו החזר ההלוואה יעיק על המצב הפיננסי ותזרים המזומנים החודשי. צריך לתכנן בזהירות, ולקחת טווח ביטחון למקרה שתתעורר תקלה ביכולת ההחזר השוטפת. בנק ירושלים יכול לעזור בייעוץ בהתלבטויות אלו.

 

איזה מסלול הלוואה לקחת?

 

צריך לבחור מסלול מתאים. צריך לבחור את גודל הקרן. ואת מסלול ההחזר. צריך לבחור את תקופת ההלוואה כך שיהיה ברור בכמה שנים מחזירים את ההלוואה. צריך לבחור את מסלול הצמדת הריבית. יש הלוואות שצמודות למדד. יש כאלו שצמודות למטבעות זרים כמו לדולר או לאחרים. נתון זה הוא יחסית קשה לתחזית שכן קשה לצפות את התנהגות השוק העתידית. בכל מקרה צריך להיצמד עד כמה שאפשר לאפשרויות של לוקח ההלוואה. כדאי מאוד לחסל הלוואה מוקדם ככל שאפשר, אם יש באפשרות לעשות זאת. במידה ויודעים מראש שתהיה אפשרות להחזיר כספים, אז כדאי לבחור הלוואה שניתן בה להחזיר כספים בזמנים שונים ללא קנסות. כל אלו הם נתונים חשובים שתכנון נכון שלהם יכול לחסוך כסף רב.

 

היכן לקחת את ההלוואות?

 

בנק ירושלים בונה מסלולי הלוואות שונים . לקוחות שונים יכולים לקבל ממנו הלוואות בתנאים שונים. יש לקוחות שיכולים לקבל הלוואות ללא ערבויות. מסתמכים שם על היקף הפעילות בחשבונות שלהם. ככל שהפעילות יותר גדולה כן הם יכולים לקהל הלוואות יותר גדולות. יש לקוחות שיכולים להסתמך על נתוני ההשתכרות שלהם כדי לקבל הלוואות מהבנק. הבנק ידרוש לקבל לידיו את נתוני ההשתכרות כדי לקבוע את גובה ההלוואה. יש הלוואות שנותנים כנגד שעבוד כספים או נכסים. כספים שמופקדים בתכניות חסכון ועוד.הלוואות לצורך קניית דירה נקראות משכנתא. הבעל הנכס משעבד את הנכס או כל נכס אחר ובתמורה מקבל הלוואה גדולה לצורך הנ"ל. הלוואות כאלו ניתנות בעיקר על ידי בנקים למשכנתאות שמתמחים בהלוואות אלו. בנקים מסחריים נותנים אף הם הלוואות לצורך רכישת נכסים. תנאי ההלוואות משתנים מפעם לפעם.

 

איך לנהל את כל נושא  ההלוואות?

 

צריך לתכנן לקיחת הלוואות. בנק ירושלים כמו כל בנק ידרוש לקבל לידיו מסמכים שונים לצורך הקמת ההלוואה. הכול תלוי הגודל ההלוואה. צריך לחתום על מסמכים שונים וזה חלק בלתי נפקד מהקמת ההלוואה. לאחר קבלת ההלוואה והשימוש בה לצרכים השונים, צריך לבצע מעקב אחר התנהלות הכספים בה. בדרך כלל הכול משולם על ידי הוראות קבע מחשבונות הלקוח. הלקוח צריך לעקוב אחר הכספים הנלקחים. צריך לדאוג שכל העת יהיה כסף בחשבון לצורך התשלומים. כל תקלה בהחזר יכולה לגרום לקנסות ולהוצאות מיותרות בגלל הוצאות גבייה ועוד. צריך להקפיד על החזר תשלומים. כי אחרת זה יכול לגרום למצבים לא נעימים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה