שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2557
מאמרים: 7609
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

שער הדולר


avivmanor8
 
 

 

שער הדולר

קשה להאמין שיש מישהו מקוראי שורות אלו שזו הפעם הראשונה בה הוא נתקל בהגדרה "שער הדולר", ומן הסתם זו גם לא תהיה הפעם האחרונה בה הוא נתקל במושג זה, היות ושער הדולר הפך להיות גורם עיקרי ורשמי בכל נושא הכלכלה, ואין אדם שכסף לא נוגע אליו בדרך כלשהי. על אף כל זאת, יתכן ואינכם יודעים מהו שער הדולר, את מה הוא מייצג, כיצד מתרחשות העליות והירידות בשער הדולר עליהן מתייחסים בתקשורת, ועוד לא מעט פרטים קטנים אך חשובים שיוסברו במאמר זה, אשר יעזרו לכם להבין קצת יותר מה מתכוון פרשן הכלכלה כשהוא אומר: "שער הדולר".

מהו שער הדולר?

זוהי בהחלט שאלה שלא מעט שואלים את עצמם ומתקשים למצוא את התשובה מנוסחת בצורה ברורה כך שיבינו בדיוק לעומק העניין על מה מדובר. שער הדולר הינו המדד של מצב ערך מטבע הדולר האמריקאי ביחס למטבעות חוץ אחרים. שער הדולר יומחש על ידי גרפים המתפרסמים פעם ביום במועד סיכום מדידת שער הדולר, ואלו יופצו בטלוויזיה, באינטרנט, בעיתונות ובשאר רשתות התקשורת. האקונומיקה האמריקאית נחשבת לאקונומיקה הנחשבת והמובילה ביותר בעולם, והכסף שלה נהפך להיות כסף העובר בצורה תדירה ונזילה בכל העולם. זו הסיבה לכךששער הדולר נקבע דווקא על מטבע הדולר, ובו משתמשות רוב מדינות העולם לצורך מסחר.

מהן העליות והירידות בשער הדולר?

"הדולר ירד מעט היום ושערו היציג נקבע על 3.67". את המשפט הנ"ל העתקתי משמיעה של חדשות היום באחת מרשתות הרדיו. שער הדולר משתנה מיום ליום וערכו נקבע בסוף כל יום מסחר על פי גורמים שונים, ומייצג את שווי הדולר ביחס למטבעות חוץ אחרים. במדינת ישראל לדוגמה, שער הדולר נע בשנים האחרונות על אזור 3.5-3.8 שקלים .אנשים רבים עסוקים בניסיונות להרוויח מהתנודות התמידיות של שער הדולר- קניית דולרים בזמן ששער הדולר נמוך ומכירתם כעבור זמן מה בעת ששער הדולר גבוה ביחס לשעת הקנייה. בנוסף, ישנם אנשי כלכלה ועסקים אשר מצב עסקיהם תלוי בצורה משמעותית במצב שער הדולר, ולכן יעקבו אחר מצבו בצורה שוטפת( לדוגמה-יקבלו עדכונים לאימייל ולטלפון הנייד) ובכך ינהלו את עסקיהם בצורה מיידית ישירה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה