שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

תהליכי התייעלות ורה ארגון


ירון לבין

ירון לבין, רו"ח מוסמך משנת 2002, בוגר תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מאוניברסיטת חיפה ותואר נוסף במנהל עסקים, יועץ עסקי ופיננסי לחברות ופרטיים, בעל ידע וניסיון עשיר בעבודה בכל ענפי המסחר: ההייטק , נדל”ן , תשתיות , אינטרנט ותעשיה 

 
 

תהליכי התייעלות ורה ארגון

 

בעולם העסקי, תהליך התייעלות וחסכון בארגון הוא חלק בלתי נפרד של בקרה עצמית בלתי פוסקת של העסק על גופיו ומחלקותיו תוך בדיקה מתמדת של עמידה ביעדים, הישגים, ניצול מקסימאלי  של המשאבים וחסכון בעלויות על מנת למקסם את רווחי הארגון.

ההתנהלות הרווחת בעסק היא אימוץ שיטות העבודה הנהוגות בארגון לאורך שנים  בעקבות צבירת ניסיון ווותק אך לא תמיד הקיים הוא הנכון. יש לרענן את דרכי החשיבה, שיטות העבודה, הטכנולוגיה בעסק ועוד. בעידן של ימינו, שבו המידע עשיר ונגיש לכל אדם, קיימת חדירה של שיטות עבודה שונות מחו"ל,  לא מעט מנהלים מעדיפים להכניס לחברה אדם חדש,  מתחום שונה כדי שיבצע סקירה כוללת וראייה מרחבית של העסק על מנת שיעלה רעיונות יצירתיים ויחלץ את החברה מקיבועה ויסלול את הדרך להתפתחות מסיבית ועניינית לשינוי ארגוני.

ארגונים אשר מתנהלים בבזבוז משאבים, שימוש בכלי טכנולוגיה בלתי חדישים, הוצאות עולות על ההכנסות, אי מתן דיווח שוטף לדרגים הבכירים וצמצום המידע מהעובדים כל אלו יכולים להוות בסיס ראוי להתחלת תהליך התייעלות בחברה.

 

כיצד זה מתבצע?

ראשית יש למפות את נקודות התורפה בעסק. נקודות אלו מחלישות את התפקוד המקומי ומחלחלות לסביבה העסקית- יש לערוך דוח של הגורמים המחלישים את הארגון ודוח הוצאות והכנסות של הערכה כספית למימון חלופה.  לאחר זיהוי החולשה יש לבצע תכנית ריפוי וחיזוק תוך בקרה שוטפת ומדידת עמידה ביעדים. ישנה חשיבות מרבית לעמידה בזמנים של התכנית התייעלות החדשה וכמובן סבלנות עד לקבלת התוצאות הנדרשות. חשוב לזכור, כי בתהליך התייעלות חוצה ארגון יש השקעת משאבים כספיים, אשר עלולים לפגוע בתקציב המיועד לרווחת העובדים כגון: חופשות, בונוסים, הטבות שונות ואף עליה בשכר. יש לשים לב כי הפגיעה אינה מהותית על מנת שלא ייווצר נזק ברווחת העובד שמהווה את ההון האנושי – אשר לא פחות חשוב בארגון.

לאחר כל אלו, ולאחר שביצענו בקרה ומדידה יש לאמת שאכן השינוי בוצע, לבצע מעקב תקופתי ותחזוק השינויים שהוחדרו לארגון, במידה והשינוי לשביעות רצון ההנהלה יש לבצע מעבר קבוע לתכנית ההתייעלות שנוסתה והטמעתה בארגון.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה