שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

תוכנית חיסכון – חישובים שכדאי לעשות


אמנון
 
 

בין שאתם מתכוונים לפתוח תוכנית חיסכון לילדים ובין שאתם מתכוונים לפתוח תוכנית חיסכון אישי, אתם רוצים לעשות את זה מעמדה של ידע והבנה. המדובר על תהליך שיכול להימשך שנים ארוכות ולעיתים להשתרע על פני עשורים שלמים, והיכולת שלכם להבין ולהפנים את הסכומים, את הפוטנציאל ואת מה שאתם יכולים להפיק מהחיסכון הזה תלויה מאוד באופן בו אתם מתכננים את החיסכון, ועד כמה אתם עושים שימוש בכלי מחשבון חיסכון. לכאורה כלי תוכנה פשוט, מחשבון, אבל במקרים רבים זה בדיוק הכלי שאתם צריכים על מנת לקבל את ההחלטות הנכונות.

כמה זה 50 שקלים בחודש למשך 20 שנה?

אנשים רבים אינם מעריכים נכונה למשל את המשמעות של הפקדת 50 שקלים בחודש החל מהיום בו הילד נולד ועד הגיעו לגיל 20. ברור להם שזה לא יצטבר לסכום של מאות שקלים ויהיה יותר בכיוון של אלפי שקלים, אבל לא ברור להם בדיוק כמה יצטבר, ועד כמה תשפיע הריבית על הסכום הזה. מחשבון חיסכון יכול להגיד לכם בדיוק כמה יצטבר במשך 20 שנים של חיסכון, ויכול גם לעשות את חישובי הריבית הנדרשים על פי שיעור הריבית המוצע לכם מהגוף בו אתם רוצים לפתוח את החיסכון.

ריבית דה ריבית

שימו לב שריבית על תוכנית חיסכון לילדים, או על תוכנית חיסכון אישי היא ריבית דה ריבית, קרי ריבית המצטברת על גבי הריבית הקיימת ולוקחת אותה בחשבון, מה שלאורך 20 שנות חיסכון יכול להתבטא בסכומי כסף משמעותיים מאוד. אז במקרה של 50 שקלים בחודש למשך 20 שנה, תוכלו לחסוך קרוב ל 20 אלף שקלים, ואם תחליטו להגדיל את הסכום החודשי ל 100 שקלים, זה עבר הופך להיות מעל 40 אלף שקלים בתום התקופה.

כל חישוב מכל כיוון

אבל זה בדיוק מה שיוכל מחשבון חיסכון לעשות עבורכם, לאפשר לכם להזין נתונים שונים, אפשרויות שונות שאתם שוקלים, ולבחון מה היא התוצאה של השינויים האלה, מה המשמעות מבחינת הסכום הנצבר. לחילופין, אם אתם אינכם קצרים במשאבים כלכליים ואתם יכולים לבצע הפקדות גדולות בכל חודש, תוכלו להתחיל דווקא מהכיוון של סכום המטרה, קרי להגדיר את הסכום שאותו אתם רוצים לצבור בחיסכון בתום התקופה, ובהתאם לכך לדעת כמה יהיה עליכם להפקיד בכל חודש. כמו כן, הקפידו על כך שאתם מתמקחים על כל עשירית האחוז של הריבית המוענקת לכם על החיסכון, ושאתם בוחנים את הדברים במספר מקומות, ולא רק בסניף הבנק שלכם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה