שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

תכנון מקדים כתנאי הכרחי לגיוס הלוואות


ערן רגב - כלכלן ראשי מוסמך במימון (MBA)
מנועי צמיחה - מומחים בגיוס הלוואות לעסקים

 

 
 

גיוס הלוואה לעסק הוא עניין שבשגרה עבור מרבית העסקים. יש עסקים אשר מגייסים הלוואות למימון פער תזרימי, יש עסקים שמגייסים הלוואה כאשר הם נקלעים למצוקה תזרימית נקודתית ויש עסקים אשר מגייסים הלוואה כל פעם שהם זקוקים לבצע השקעה מסיבית בעסק. כל הסיבות הללו הן סיבות לגיטימיות לגייס הלוואה. הבעיה היא, לא בכך שעסק צריך לגייס הלוואה, מכיוון שזה ברור שעסקים קטנים צריכים לגייס הלוואה, אלא, הבעיה היא שעסקים קטנים לא מבצעים תכנון אשראי עסקי לפני שהם מגייסים הלוואות לעסקים.

מה זה בכלל תכנון אשראי ?

תכנון אשראי הוא שם כולל למגוון רחב של פעולות וכלים שעסק משתמש בו לפני שהוא מגייס הלוואות לעסק. לפני גיוס של הלוואה על העסק לבצע את הפעולות השונות ולהשתמש בכלים השונים בכדי לגייס את ההלוואה הטובה ביותר והמתאימה ביותר לעסק.

פעולה ראשונה שעסק צריך לעשות כאשר הוא מבצע תכנון אשראי לגיוס הלוואות לעסקים היא, תכנית עסקית. מומלץ לבצע תכנית עסקית לבחינת צורך ההשקעה הנדרש ולקבוע את כדאיות גיוס ההלוואה למימון אותו צורך תזרימי. למשל, אם חברה בתחום התעשייתי זקוקה לרכוש מכונה לקו הייצור שלה בעלות של 500 אלף שקלים. על החברה לבצע תכנית עסקית שתבחן את כדאיות רכישת המכונה הזאת בהתאם למימון הזמין לה. נניח שהתגמולים על פעילות המכונה הזאת הנן תוספת של 15 אלף שקלים בחודש למחזור ההכנסות. אם החברה מגייסת מימון מהבנק, שגובה ההחזר של ההלוואה היא 16 אלף שקלים בחודש, אז התכנית העסקית תראה שהמימון הנבחר לא כדאי. אם החברה בוחנת לגייס הלוואה בערבות מדינה בריבית נמוכה, ואז ההחזר החודשי הוא סביב 10 אלף שקלים, אז התכנית העסקית תראה כדאיות מימון המכונה. מבלי תכנון אשראי של תכנית עסקית החברה הייתה לוקחת אשראי בנקאי ומפסידה על רכישת הסחורה.

פעולה שנייה שעסק צריך לעשות כאשר הוא מבצע תכנון אשראי לגיוס הלוואות לעסקים היא, השוואה בין חלופות. ישנם מספר גורמים המעניקים הלוואות לעסקים. זה אומר שבפני עסקים מגוון רחב של מקורות מהם ניתן לגייס הלוואה. כמו שאנו לא רוכשים מוצרים גדולים לבית מהמקום הראשון שאנו רואים, אלא לפני שאנחנו קונים אנחנו עושים סקר שוק, כך אותו דבר עסקים צריכים לעשות עם הלוואות. סניף הבנק של העסק אינו המקור היחידי ממנו אפשר לגייס הלוואה ולא תמיד הוא יהיה המקור שיציע את תנאי ההלוואה הכי נוחים. חובתו של העסק תמיד לבחון הצעות למתן הלוואה מכלל גורמים, הן מבנקים והן מקרנות סיוע וחברות חוץ בנקאיות.

ישנם עוד פעולות וכלים רבים של תכנון מקדים לפני גיוס אשראי כגון: מחשבון הלוואות, ביצוע משא ומתן יעיל, העסקת יועץ כלכלי מקצועי בתחום הפיננסי ועוד. חשוב שבתור בעל העסק תבין את היתרונות והנחיצות של ביצוע תכנון אשראי לפני גיוס הלוואה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה