שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

תלות בין רואה חשבון למנהלת החשבונות


ינאי אמיר

משרד רואה חשבון ינאי אמיר מעניק שירותי חשבונאות ומיסוי.

הקמת סטארט אפ

 
 

משרדים רבים מעניקים שרותי הנהלת חשבונות ושירותי ביקורת דוחות כספיים על ידי רואה חשבון, נשאלת השאלה האם קיימת תלות במקרה בו הנהלת החשבונות מתבצעת על ידי אותו גוף אשר מבקר את הדוחות הכספיים, שהרי מטרת הביקורת הינה לבקר את פעולת הנהלת החשבונות.

במשרד הנהלת חשבונות אשר בו מי שמבקר את הנהלת חשבונות מבצע גם את הביקורת יכולה להתעורר בעית התלות שהרי אין באמת פיקוח או ביקורת, היות והדוחות נרשמו ונבדקו על ידי אותו גורם. אך מרבית משרדי רואה החשבון מנהלים מעסיקים עובדים אשר מבצעים עבורם את הנהלת החשבונות כך שהם מבקרים את עבודתם של מנהלי החשבונות 

במקרה כזה בו רואה חשבון שלא היה מעורב בניהול חשבונותיו השוטף של הלקוח מבקר את דוחותיו הכספיים מתקיים עקרון האי תלות שראוי שישמר היות ואי שמירה על כללי האי תלות עשויים להוביל למצב בו דוחות כספיים מבוקרים אשר נחתמו על ידי רואה חשבון שהוא היה הרשות הרושמת והמבקרת כאחד.

תקנות אי תלותו של רואה החשבון קובעים כללים לפיהם יראו תלות, אחד המקרים הוא מצב בו רואה החשבון המבקר עסק בביצוע הנהלת החשבונות של המבוקר. כמו כן, קובעים הכללים כי ביצוע ביקורת על ידי רואה חשבון באותו משרד אשר לא היה צד לביצוע הנהלת החשבונות הינו כשיר כאשר מדובר בחברה פרטית. בחברה ציבורית הנושא הופך להיות מורכב יותר ונדרשת הפרדה מלאה בין משרד הנהלת החשבונות לבין משרד רואה החשבון המבקר.

כלומר לצורך פעילות תקינה של עבודת הביקורת נדרש לבחון טרם כי קיימת הפרדת תפקידים בין הרשות הרושמת לבין הרשות המבקרת. הפרדת התפקידים הנ"ל נדרשת לביצוע עבודת ביקורת בלבד ולא נדרשת לשם מתן שירותי ייעוץ אחרים המוענקים על ידי משרד רואה החשבון.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה