שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

תמחור מוצר או שירות


ינאי אמיר

משרד רואה חשבון ינאי אמיר מעניק שירותי חשבונאות ומיסוי.

הקמת סטארט אפ

 
 

תמחור מוצר או שירות אינו משימה פשוטה, מרבית בעלי העסקים מתמחרים את מחירי המוצרים שלהם בהתאם למחירי השוק או אפילו בהתאם לאחוז מעלות הגולמית של המוצר. תמחור שאינו פרטני מהווה גורם מרכזי לאי רווחיות העסק, היות ואי תמחור נכון עשוי להוות סממן לבעיה ברווחיות. לעיתים שינוי של קטן במחיר המכירה יכול לעשות את ההבדל.

תמחוק מוצרי העסק הינו חלק מניהול הכספים בעסק, אשר מהווה את הבסיס להצלחת העסק, אי ניהול כספים באופן מקצועי עשוי להוביל לכדי פעילות שאינה רווחית "פול גז בניוטרל" לכן מומלץ לפנות לרואה חשבון לצורך בחינת ניהול הכספיים בעסק. אין להטיל את האחרויות על הנהלת חשבונות של העסק היות וזו אחראית רק על התיעוד של פעילות העבר ואינה מהווה אינדיקציה לפעילות הכספית העתידית בחיי העסק.

אז כיצד ניתן נדרש לתמחר את מוצרי העסק, תמחור מוצרי העסק דורש עבודה מקיפה אשר לצורך כך נצטרך לנתח את כלל עלויות המוצר לרבות עלויות ישירות ועלויות עקיפות והרווח הרצוי. במילים אחרות בכדי לתמחר את מוצרי העסק נדרש להעמיס תחילה את העלויות הישירות, העלויות העקיפות באמצעות מפתח העמסה רלוונטי ושיעור הרווח הרצוי. כלומר מהסוף להתחלה בכדי לקבל את מחיר המכירה נצטרך להבין מה אנחנו רוצים לקבל ואחר כך נגיע לתוצאה.

התמחיר עשוי להיות שונה מעסק לעסק ותמחיר של מוצר אחד לא זהה למוצר האחר, מדוע היות ולכל מוצר מאפיינים שונים לכל מוצר מפתח העמסה שונה, כמו כן לכל עסק מאפיינים שונים והוצאות שונות, קיים עסק המקבל הנחות כמות וכדומה ואחר לו. דוגמא נוספת היא עסק אחד פועל באמצעות הונו העצמי והאחר באמצעות הון זר ולכן אם ימכרו שנייהם את אותו מוצר באותו מחיר הרווחיות בינהם תהא שונה.

קיימות דוגמאות נוספות אך ללא ספק אין לבצע הכללה של מחיר בהתאם למחיר השוק, אם כי לעיתים עדיף למכור מוצר במחיר הפסד במטרה להרוויח על חשבון מוצרים אחרים. נקח לדוגמא את רשות השיווק אשר מפרסמות מבצעים, פעמים רבות מבצעים אלו מסובסדים על ידם במטרה למשוך אילהם קונים. לכן אופן התמחור כולל מאפיינים רבים שנדרש לקחת בחשבון. אנו ממליצים לפנות לייעוץ מקצועי לצורך תמחור מוצרי עסקכם.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

אורח אומר :
מביך אותך? לא בטוח איך לתמחר?   06/06/2016


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה