שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

5 יתרונות לביצוע השוואת הלוואות לעסקים


ערן רגב - כלכלן ראשי מוסמך במימון (MBA)
מנועי צמיחה - מומחים בגיוס הלוואות לעסקים

 

 
 

כאשר מומחים במשק הישראלי ממליצים לעסקים קטנים לבצע השוואה בין חלופות של הלוואה חשוב להבין שזה מגיע מכך שכעסקים, אתם לקוחות של הבנקים והגורמים החוץ בנקאיים. זה מעמיד אתכם במצב שבו אתם מחפשים בסופו של דבר מוצר, במקרה שלנו הלוואה. בגיוס הלוואות לעסקים, כמו ברכישת מוצר אחר לעסק, אנו צריכים לבצע השוואה בין כלל סוגי ההלוואות ולגייס את סוג ההלוואה הטוב ביותר לעסק.

לביצוע השוואת הלוואות לעסקים ישנם כמה יתרונות שחשוב להכיר:

1.      ביצוע השוואה בין כל סוגי ההלוואות מאלץ את בעל העסק להכיר כל הלוואה והלוואה וללמוד את היתרונות והחסרונות של כל הלוואה והלוואה. ככל שבעל העסק יותר מושכל בעניין ומכיר יותר את סוגי ההלוואות שעומדות כאפשרות לגיוס, הוא יכול לקחת החלטה יותר נבונה לגבי איזה סוג הלוואה מתאים ביותר לעסק בשלב מסוים של פעילות או צורך הלוואה מסוים.

2.      כאשר מתבצע השוואה של הלוואות בעל העסק יגייס בסופו של דבר את ההלוואה הנוחה ביותר לעסק מבחינה תפעולית. ההבנה של היתרונות והחסרונות התפעוליים של כל סוג הלוואה יכול לתת הבנה לעסק איזה סוג הלוואה או צריך לגייס לאיזה צורך במזומנים. למשל, עסקים שיש להם פער תזרימי או אשר סובלים מעונתיות ומכירים את פתרון הלוואת גישור יחליטו לגייס אותה כי היא מאוד נוחה תפעולית. אותו דבר עסקים קטנים בתחום השירות אשר יעדיפו תמיד הלוואה אורכת טווח שמאוד נוחה מבחינת ההחזרים החודשיים.

3.      ביצוע השוואה גם חוסך עלויות מימון כי כאשר מבצעים השוואה בין סוגי הלוואות לרוב מוצאים דרכים כיצד להוריד את עלויות המימון של העסק בטווח הארוך. פחות הוצאות מימון יוצר פחות הוצאות ושומר יותר על הרווחיות. כמו שציינו, גיוס הלוואה לא שונה מרכישת מכונה או ציוד לעסק. אם מבצעים השוואה בין בנקים וסוגי הלוואות מוציאים הרבה פחות עלויות מימון כי בשורה התחתונה נפתחים ליותר גורמים אשר מעניקים הלוואה וזה יוצר תחרותיות בין הבנקים והחברות החוץ בנקאיות להציע לעסק הלוואה נוחה יותר.

4.      הכרה של יתרונות וחסרונות של הלוואות לעסקים יכולה לגלות לבעל העסק שהתמהיל הלוואות שהוא מחזיר היום הוא תמהיל לא אופטימלי שפוגע בעסק ומעמיס עליו הוצאות מימון. הרבה עסקים גייסים תמהיל הלוואות לא נוח והם אינם מודעים לכך. השוואה בין סוגי הלוואות והכרה של כל יתרון וחסרון של הלוואה יכול לפתוח את העיניים של בעל העסק למצב הלא יעיל שהוא מגייס הלוואות לעסק.

גיוס הלוואות בצורה נבונה תורם בעקיפין גם לתפעול בריא יותר של העסק. שהמצב הפיננסי של העסק טוב יותר ולעסק יש יותר מזומנים כתוצאה מבחירה וגיוס הלוואות יותר מאימות לעסק, הוא יכול לנצל את הפוטנציאל בביקוש בצורה טובה יותר. למשל, עסק שמשווק סחורה ויש לו יותר מזומנים לרכוש סחורה יכול להגדיל את מחזור הפעילות שלו ושווק יותר סחורה, מה שמייצר לו צמיחה וגידול במחזור ההכנסות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה