שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

6 דרכים להתמודד עם מצוקה תזרימית בעסק


ערן רגב - כלכלן ראשי מוסמך במימון (MBA)
מנועי צמיחה - מומחים בגיוס הלוואות לעסקים

 

 
 

ללא ספק מצוקה של חוסר במזומנים בקרב העסקים הקטנים היא בעיה חוזרת. זה מאוד שכיח שעסק קטן יכלא למצב שחסר לו מזומנים בכדי לממן הוצאות בעסק או בכדי לנצל הזדמנות עסקית כלשהי. ישנם כמה דרכים בכדי להתמודד עם מצוקה תזרימית בעסק:

1.      גיוס הלוואות לעסקים– פתרון מהיר ונוח להתמודד עם מצוקת מזומנים הוא על ידי גיוס הלוואה. העסק מקבל תזרים מזומנים נוסף גבוה במהירות שיאפשר לו להתמודד עם כל בעיה שמצריכה מזומנים. גיוס הלוואה למצוקה תזרימית היא הפתרון השכיח ביותר בקרב עסקים קטנים בכל הנוגע למצוקה תזרימית. ישנם מגוון רחב של אפשרויות לגייס הלוואה לעסק בכדי להתמודד עם מצוקה תזרימית.

2.      גידול הכנסות גיוס הלוואות לעסקים זה פתרון זמני, ויש לעשות פעולות לטווח ארוך יותר בכדי לצאת ממצוקה תזרימית ולמנוע הגעה נוספת לאותו מצב שוב. דרך מאוד מצוינת למנוע בעיית מזומנים היא הגדלת מחזור המכירות. ככל שההכנסה של העסק גבוה יותר, כך קטן הסיכוי שהעסק יקלע למצוקה של מזומנים. יותר הכנסה זה יותר מזומנים בעסק. עסקים צריכים כל הזמן לחשוב ולבצע פעולות שיעוררו צמיחה (יגדילו הכנסות). זאת המטרה העיקרית של כל עסק וזה גם הפעולה הכי מוצלחת לצאת ממצוקה של חוסר במזומנים.

3.      הקטנת הוצאות – עוד דרך מצוינת למנוע מצוקה של תזרים מזומנים היא להקטין את ההוצאות של העסק. ככל שההוצאות קטנות יותר כך לעסק יש יותר מרווח תזרימי. גם ככל שהעסק מבזבז פחות כסף הוא פחות צריך מזומנים לממן פעילות וזה גם מונע מצוקה תזרימית. הרי בסופו של דבר עסק שיש לו מצוקה תזרימית זה עסק שלא יכול לממן עלויות, ואם העלויות נמוכות כך הוא פחות במצוקה.

4.      משא ומתן מול ספקים– תשלום ספקים הוא חלק גדול מכלל ההוצאות של העסק. לספקים יש מחירים שהם דורשים כנגד שירות או סחורה והמחירים הללו קובעים את סך ההוצאה של העסק. ביחסים של העסק מול הספקים שלו יש קונפליקט. הספקים רוצים לקבל כמה שיותר כסף והעסק רוצה לתת לספקים שלו כמה שפחות כסף. מומלץ לבצע משא ומתן מול ספקים בכדי להוריד את המחירים שלהם כמה שיותר. כל הורדה במחיר יוצרת לעסק פחות עלויות ייצור/ מכר/ תפעול, וזה מאפשר מרווח תזרימי גבוהה יותר.

צמצמום תנאי אשראי ללקוחות – הרבה עסקים קטנים מעניקים תנאי אשראי ללקוחות שלהם. תנאי אשראי לקוחות אומר שהעסק מאפשר ללקוחות שלו להתעכב עם התשלום, מה שיכול לפגוע קשות במצב תזרים המזומנים. עסק בריא הוא עסק שלא מעניק תנאי אשראי ומקבל את כל התשלומים שלו במזומן. להרבה עסקים אין את הפריבילגיה לא להעניק תנאי אשראי, אך חשוב לנסות לצמצם את תנאי האשראי כמה שיותר. בנוסף נציין, שעסקים שיש להם פער תזרימי חייבים כל הזמן לגייס הלוואה לעסקים של הון חוזר שמעמיסה על תזרים המזומנים עקב החזרים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה