שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> שוק ההון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
שוק ההון
 

כל המידע על בזן מניה


טל זולברג

טל זולברג

 
 

מניית בזן מונפקת בבורסה דרך חברת בזן, שהיא חברה שמחזיקה בתי זיקוק לנפט. חברת בזן היא החברה העיקרית בישראל בתחום זיקוק של נפט וייצור מוצרי דלק שונים.

עד שנת 2006 נהנתה חברת בזן ממונופול כל תחום בתי הזיקוק בארץ ובאותה השנה נכנסה שחקנית נוספת לשוק, כאשר רכשה חברת פז את בתי הזיקוק באשדוד.

עיקר הפעילות של החברה נוגע בשלושה תחומים, האחד הוא אספקת שירותים ותשתיות בתחום החשמל, זיקוק נפט ומכירת מוצרי הדלק בארץ ומחוצה לה וכן ייצור מיוחד של פולימרים וחומרים ארומטיים המשמשים לתעשיית הפלסטיק בעיקר.

חברת בזן נסחרת במניותיה דרך הבורסה בתל אביב.

השקעה בטוחה?

קשה מאוד לתת את המענה על שאלה זו, בכמה שורות. ראשית, משקיעים שמתלבטים אם לשים את כספם היקר על בן מניה כדאי שיבחנו מה קרה לאורך השנים.

החברה נסחרת בבורסה מספיק זמן כדי שתוכלו לערוך תחקיר היסטורי קצר ולגלות את הרזומה המפואר של החברה ושל התנהלות המניות שלה.

רוצים להשקיע ולא יודעים אם כדאי? זה הזמן לבחון את המצב לפחות בשנה האחרונה ולנסות לגשש אם צפוי שינוי משמעותי כלשהוא בחברה. במידה ואתם לא מוצאים שום מידע על שינוי עתידי משמעותי ייתכן שהמניה תמשיך להתנהל במגמה דומה, אם צפוי שינוי משמעותי, כמו חוזים חדשים וכדומה, יכול להיות שינוי, לטובה או לרעה, בהתאם לכיוון בו השינוי יתקדם כמובן.

מה קורה עכשיו?

בזן מניה יציבה יחסית. היא מדברת בעיקר לסוג המשקיעים הסולידיים שרוצים להתיישב על מניה לטווח הארוך ולקצור את הפירות לכשיבשילו, עם הסבלנות הנדרשת.

מתי להיכנס, מתי לצאת, כמה להשקיע ולכמה זמן אלו החלטות שתצטרכו לשקול בכובד ראש. הדרכים הנפוצות הן או למצוא מנהל איכותי ומיומן אשר אתם מוכנים להפקיד בידיו את תיק ההשקעות שלכם או לחלופין, להשקיע מזמנכם, ללמוד את התחום, לעקוב אחר ההתרחשויות בכל עיתוני ואתרי הכלכלה המתאימים ולא לשכוח לבדוק באופן תדיר את התזוזות המשמעותיות ואת הריכולים והחדשות על החברה, בכל דרך שתמצאו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה