שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> שוק ההון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
שוק ההון
 

מודיעין יהש


טל זולברג

טל זולברג

 
 

 

מודיעין יהש היא שותפות מוגבלת שנחתמה בין מודיעין אנרגיה ניהול, לבין מודיעין אנרגיה נאמנויות. מודיעין אנרגיה נהול היא השותף הכללי, בעוד שמודיעין אנרגיה נאמנויות היא השותף המוגבל. מטרת השותפות היא להיות חלק מפעולות הקשורות לחיפושים אחר נפט וגז, וכן הפקתם. לצורך קיום יעדים ומטרות אלו, נכנסה מודיעין יהש להסכמים תפעוליים עם השותפים שלה, בעסקאות משותפות. הניהול הכללי של מודיעין יהש מבוצע על ידי השותף הכללי, והדירקטורים הם למעשי עובדי השותף הכללי, מאחר ולמודיעין יהש אין עובדים.

 

מניה עם עתיד מזהיר

מודיעין יהש נתפסת כמניה בסיכון גבוה. אולי. העובדות מדברות בעד עצמן. בבדיקת החברה נמצא, כי לאחר ניכוי הוצאות, נשאר בקופת החברה סכום מזומן הקרוב לשבע עשרה נקודות. נתון זה מספיק על מנת להסיק מכך, בדבר גודל הפרמיה הצפוי, עם מציאת הממצאים מתחת לאדמה. נכון להיום, נסחרת המניה בערך של עשרים ושמונה נקודות.

 

על מודיעין יהש והחלטות בורסאיות

תיק השקעות נבון, זאת יודע כל סוחר בבורסה, הוא כזה בו ישנה חלוקה פרופורציונלית בים אפיקים שונים של השקעות. מגמה זו נועדה למיקסום התשואה בתיק ההשקעות. בזמנים בהם ישנה מגמה חיובית בשוק, מרבית הסוחרים בבורסה, יעדיפו להגדיל את אחוזי המניות שלהם בתיק ההשקעות שלהם, בשאיפה להגיע למספר תשואות גבוה. ולעומת זאת, בזמנים בהם חווה השוק האטה, יבחר הרוב המכריע של המשקיעים בבורסה, להעביר חלק נכבד מההשקעות שלהם, לכיוון אפיקים יותר סולידיים ויותר בטוחים, כמו למשל אגרות חוב ממשלתיות. נשאלת השאלה מה ניתן לעשות בתקופות בהן אין יכולת לחזות באופן ודאי מהי מגמת השוק, והאם היא עומדת בפני זינוק גדול, או נהפוך הוא, בפני נפילה מרסקת.

 

בזמנים בהם קיים חוסר יציבות כלכלית, חשוב לבחור בתבונה וזהירות את אפיקי ההשקעה שיצטרפו לתיק ההשקעות. מסחר עצמאי בבורסה, משמעו חיפוש תמידי אחרי אפיק השקעה הנחשב למנצח, בכל זמן ושלב. ישנם מצבים בהם לא ניתן לצפות את פניה של הכלכלה העולמית, מה מצבו של האיחוד האירופי, ובכלל מה עומד לקרות. בתרחישים כגון זה, קיימת תנודה בלתי פוסקת ומטרידה למדי בכל השווקים הגדולים בעולם, ויש סכנה כי מסחר עצמאי בבורסה, יביא להפסד ולכשלון חרוץ. אז מה עושים? מחפשים אפיק השקעה שלא אמור להיות מושפע מהתנודות העולמיות ומהשווקים הכלכליים בעולם, ומשקיעים בו. אחדים מהענפים הללו הם ענפים המתמקדים בחיפוש אחר נפט וגז. דוגמה מנצחת לאפיק השקעה שכזה, היא מניית מודיעין יהש.

מתגברים על משברים

ענף ההשקעות במניות הקשורות לחיפושי נפט וגז הוא ענף, שמצד אחד יש בו סיכון רב בשל חוסר הוודאות שבמציאת אותם המשאבים. יחד עם זאת, מדובר בענף עם פוטנציאל עצום, במידה וכן יימצאו משאבים אלו. במקרה החיובי, שווי המניה יקפוץ מאות אחוזים, אולי אפילו יותר מכך. במקרה של מודיעין יהש, העובדות כבר נמצאות בשטח, התגליות כבר בפתח, לכן אלמנט הסיכון יורד משמעותית, ואילו אלמנט הסיכוי עולה בצורה ניכרת.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה