שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2475
מאמרים: 7518
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> שוק ההון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
שוק ההון
 

מושגים בשוק ההון


Alex Borod
 
 

 

 

אם אתם מעוניינים להגדיל את ההכנסה שלכם בלי לעבוד קשה מידי, עולם ההשקעות של שוק ההון יכול להוות פתרון מצוין עבורכם. קורס שוק ההון למתחילים יעניק לכם את המידע הבסיסי ואת הכלים לסחור באופן עצמאי. אז מה לומדים במסגרת לימודי שוק ההון? לפניכם מספר מושגים חשובים אותם תלמדו במסגרת קורס שוק ההון:

 

אג"ח

ראשי התיבות של אגרות חוב, מהווה בעצם תעודת התחייבות, אשר במסגרתה מתחייב מנפיק האגרת, לשלם לקונה תשלומים בסכומים אשר נקבעים מראש, ובזמני תשלומים קבועים. קונה התעודה רשאי לקבל את התשלומים גם אם החברה המנפיקה נמצאת בהפסדים. לעיתים החוב משולם על ידי שעבוד של נכסי החברה.

אופציה

אופציה היא כלי פיננסי מתקדם אשר מטרתו היא להעניק בטחון, או להוביל לרווחים באחוזים מאוד גבוהים. בישראל, כפי שנלמד בכל קורסי שוק ההון, נהוגות אופציות מדד המעו"ף, כמו גם אופציות מט"ח. אופציות מסוגלות להביא לרווחים בטוחים מצד אחד, ומצד שני אם הקנייה שלהן היא לא זהירה ונטולת הגנות מתאימות, היא עלולה להוביל להפסדים כספיים כבדים. אופציות משמשות גם בין היתר למשקיעים, כמכשיר נוסף אשר מטרתו היא להגן על ההשקעה שלהם מפני ירידות או עליות בערך של המדד, כאשר בנוסף הן יכולות לשמש כתחליף להשקעה.

בורסה

קורסים רבים של לימודי שוק ההון כוללים בחומר הלימודי שלהם את כל מה שקשור לתחום הבורסה. הבורסה היא למעשה המקום בו נערך המסחר של ניירות ערך. בארץ נערך המסחר בשיטה בה הקונים נותנים פקודות לרכישה או למכירה באמצעות מחשבים. המסחר הוא אפשרי רק כאשר יש תנודות ושינויים בין אנשים שונים. למשל, אדם אחד חושב שכדאי לו לקנות מניה כלשהי משום שהוא צופה שהמחיר שלה יעלה, ואילו אדם אחר מוכן למכור אותה בסכום זהה ומאחר והוא סובר הפוך. כך למעשה נוצר המפגש ומתרחשת העסקה.

זירת המסחר

זהו בעצם החדר בו מתקיימות העסקות בין הנציגים של חברות הבורסה השונות. בדרך כלל היה מתבצע המסחר בצעקות, אולם מאז שעברה הבורסה בתל אביב לשיטה שונה, כל המסחר מתנהל באמצעות מחשבים, ואין יותר זירת מסחר. יש לציין כי בבורסות רבות ממשיכים לנהל את המסחר בזירה.

ניירות ערך

כמו שבוודאי תלמדו במסגרת שיעורי שוק ההון, אלו הן תעודות אשר מונפקות בסדרות מטעם חברה, אגודה או כל תאגיד אחר, והן מעניקות זכות חברות או מעניקות השתתפות או תביעה שלהן. בין ניירות הערך השונים אפשר למצוא, מניות, אג"ח, כתבי אופציות, קרנות נאמנות, ועוד.

מניות

אלו הן תעודות אשר מקנות בעלות בחברה מסוימת, את הזכות לקבל דיבידנדים מהרווחים של החברה, את הזכות להצביע בחברה, ואת הזכות לקבל את החלק היחסי ברווחים שיישארו לאחר פירוקה של החברה.

דיבידנדים

אלו הם תשלומים אשר החברה מחלקת לבעלי המניות מתוך הרווחים של החברה. הדיבידנדים מחולקים לבעלי המניות בהתאם לחלק היחסי שלהם בהון של החברה. חברות אינן חייבות לחלק דיבידנדים, גם אם הן נוטות להיות חברות מרוויחות.

קופת גמל

זהו מושג אשר משתמשים בו רבות במסגרת קורס שוק ההון, זוהי בעצם קרן מטעם אישור משרד האוצר, אשר מטרתה היא לשלם לעמיתים שלב תגמולים, פיצויים או קצבה. זהו בעצם חיסכון לטווח ארוך. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה