שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2473
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> שוק ההון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
שוק ההון
 

מסחר בבורסה כמקצוע – לא לכל אחד


אבי ביטון
 
 

אנשים רבים מחפשים את דרכם בשוק העבודה, בין אם מדובר על צעירים ובין אם מדובר על מבוגרים. כשמדובר על צעירים, מדובר בעיקר על חבר'ה שהשתחררו לא מזמן מהצבא וסיימו את הטיול הגדול ומתלבטים עכשיו מה ללמוד ואיזו קריירה לפתח, וכשמדובר על מבוגרים מדובר על אנשים שרוצים לעשות שינוי בחיים שלהם ורוצים לעסוק במשהו אחר ממה שהם עסקו עד עכשיו. מסחר בבורסה כמקצוע יכול להיות בדיוק מה שחלק מאותם אנשים מחפשים אך המקצוע הזה הוא " לא לבעלי לב חלש" אם כי יש משקיעים שונים ולא תמיד כך הוא הדבר.

מהו המסחר במניות?

כולנו מכירים את המונח "מסחר" מהחיים שלנו, ואכן גם פה מדובר על קנייה ומכירה, קנייה בזול ומכירה ביוקר. אף פה צריך לדעת ולבחון את ה"מוצר" שיש לנו והאם כדאי למכור אותו כבר עכשיו או לחכות ולהרוויח עליו יותר. המניות עצמם אלו מניות של חברות שונות, והחברות הללו מאפרות לציבור הרחב להיות שותפים על ידי קניית מניות שלהם ועל ידי כך החברה מזרימה לעצמה כסף. מסחר במניות בין אם מדובר על מסחר עצמאי בבורסה או על ידי ברוקר הוא בעצם קנייה של חלק בחברה מסוימת במחיר מסוים ומכירה של החלק הזה לאחר שהשווי עולה.

למה לא לכל אחד?

כי מדובר לעיתים על תקופות לא פשוטות של תנודות משמעותיות שלא כל אחד יכול לעמוד בהם. מדובר על סכומי כסף גדולים לעיתים שיכולים להיעלם ביום אחד או להכפיל את עצמם ביום אחד, ולא כל אחד מסוגל לעמוד בכאלו תנודות. אומנם יש משקיעים סולידיים יותר או פחות אך עדיין מדובר על מסחר די תנודתי שיכול לגרום ללא מעט דפיקות לב. ולכן, כל אחד שנכנס לתחום של מסחר במניות צריך לשאול את עצמו האם הוא מתאים לכך, ואם הוא רוצה להרוויח לא מעט על ידי מסחר בבורסה והוא יכול לחיות בצורה כזו הוא יכול באמת להרוויח סכומי כסף יפים. אך מסחר עצמאי בבורסה הוא מקצוע לכל דבר וכמו כל מקצוע גם פה צריך ללמוד לא מעט.

מה צריך ללמוד?

צריך ללמוד איך לנתח מנייה ואיך מתנהג השוק בתקופות מסויימות, וצריך להבין עוד לא מעט מושגים ודברים. מי שלוקח את הלימודים הללו ברצינות הראויה יוכל להתקדם ולהגיע לרווחים שהוא לא חלם עליהם קודם לכן, ומי שלא ילמד יכול ליפול. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה