שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2543
מאמרים: 7589
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> שוק ההון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
שוק ההון
 

מסחר בבורסה – סוגי מסחר


מירב שמש

BeTrader - מסחר בבורסה, תשקיע בעצמך!

 
 

 

המוצר הפיננסי המפורסם והנמכר ביותר בבורסה הוא המניות שהן ניירות ערך המעניקות לרוכשים אותם בעלות על חלק מהחברה והמחזיק בהן הוא בעצם שותף בה. מי שמחזיק בלמעלה מחצי מניות של חברה כלשהי נחשב לבעל השליטה.

מסחר בבורסה – עצמאי מול בית השקעות

מסחר בבורסה מתבצע על ידי פניה אל חבר בורסה היכול להיות בנק וברוקר שעוסק בניירות ערך. הם אלו המבצעים מסחר בבורסה כאשר הקניה והמכירה נעשית על ידי קווי תקשורת באינטרנט און ליין – מסחר אוטומטי. כך ניתנת להם האפשרות לעקוב אחרי הפעולות וההתפתחויות וכולם יכולים להתוודע לאינפורמציה הרלוונטית בזמן אמת. כיום קיימים בתי השקעות המעסיקים מומחים בנושא ההשקעות בבורסה ולמי שאין את הזמן לעשות מסחר עצמאי בבורסה, כדאי לפנות אל  בתי השקעות שישמחו לנהל עבורו מסחר בבורסה ויעזרו לו להגיע לרווחים גבוהים. משקיעים רבים כיום, החלו לנהל את כספם האישי באמצעות מסחר עצמאי כאשר כל אחד יכול בעצם להיות סוחר עצמאי בשוק ההון למסחר בארץ ובחו"ל וזאת באמצעות העברת פקודות און ליין באמצעות תוכנת מסחר אינטרנטית במחשב האישי בבית. מסחר עצמאי מאפשר יצירתיות רבה ומקום לספונטאניות. קיימת גם האפשרות של עסקת CFDבה אין ממש החלפה פיזית של מניות - זהו בעצם חוזה הפרשים המאפשר לסוחרים להרוויח רק מתשלום ההפרש בין מחיר הקניה למחיר המכירה.

מסחר אלגוריתמי ומסחר במט"ח

מסחר בבורסה מתאפשר גם דרך שיטת מסחר אלגוריתמי המבוסס על תוכנת מחשב השולחת פקודות באמצעות אלגוריתם ממוחשב שידוע מראש והוא שמזרים את הפקודות של רכישה ומכירת המניות בהתאם לפרמטרים שונים כמו עלויות, תזמון ועוד. מסחר אלגוריתמי נמצא בשימוש יומיומי על ידי קרנות נאמנות וגופים מוסדיים אחרים וסוחרים מקצועיים עצמאיים. בבורסה קיים גם מסחר במט"ח המהווה שוק מסחר כלכלי גדול הקיים בישראל ובכל העולם. מסחר במט"ח נעשה כמעט על כל סוגי המטבעות הקיימים, כשיש כאלה הנסחרים יותר וכאלה שכמעט ולא.  מסחר במט"ח הוא למעשה סוג של הימור בו הסוחר מהמר על שער המטבע והוא יכול להרוויח או להפסיד בהתאם לשער המטבע אך אינו מהווה הימור בעל סיכון גובה כיוון שישנם מספר דרכים לנסות ולצפות מראש את השינויים בשער המטבעות השונים על בסיס משתנים שונים. אם ידיעותיו של הסוחר בתחום גבוהות, היכולת שלו לנבא תהיה טובה יותר והסיכוי שלו לייצר רווח יגדל.

בורסה אמריקאית וברוקר אינטראקטיבי

מניות שנסחרות במסגרת של בורסה אמריקאית נחשבות לעדיפות למשקיעים פוטנציאליים. בורסה אמריקאית מהווה סמכות מקצועית שאפשר לסמוך עליה ברמה הגבוהה ביותר. הבורסות האמריקאית הן בעלות היקף המסחר הגדול ביותר והשיטה האמריקאית לניהול ניירות ערך עדיין נחשבת לטובה ולמועילה ביותר. כיום כשמסחר באמצעות האינטרנט הולך וגובר, יש הרבה ביקוש לבורסה האמריקאית מכל רחבי העולם. בורסה אמריקאית מושתת על חוקים ותקנות שרק הרשויות הממונות האמריקאיות יכולות לאכוף אותם. מסחר בבורסה האמריקאית מצריך יצירת קשר עם  interactive brokers- ברוקר אינטראקטיבי שאפשר לסמוך עליו ולבצע דרכו פעולות מסחר.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה