שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> שוק ההון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
שוק ההון
 

מסחר בדולר אוסטרלי


פיני סולימ

המרכז לחסכון פיננסי - www.savemoney.org.il

 
 

בשנים האחרונות ניתן לשמוע ממשקיעים רבים כי מסחר בדולר אוסטרלי נראה יציב יותר מאשר מסחר בסוגים אחרים של מטבעות, כמו למשל מסחר ביורו, דולר ולירה שטרלינג. מאמר זה יכיר לכם את הדולר האוסטרלי ויגולל בפניכם נתונים חשובים אשר יעזרו לכם להגיע להחלטה האם אכן השקעה במטבע זה היא אכן ההשקעה המשתלמת ביותר עבורכם.

 

דולר אוסטרלי- נעים להכיר

מסחר בדולר אוסטרלי אינו זר למשקיעים. כאן מדובר על מסחר באחד מהמטבעות הפופולאריים ביותר ברחבי העולם (במקום השישי- שביעי בעולם לאורך תקופה ארוכה). בנוסף, בין שלושה לחמישה אחוזים של עסקאות מסחר נעשות במטבע זה. היתרונות של מסחר בדולר אוסטרלי רבים ובאים לידי ביטוי בדברים הבאים:

ריבית גבוהה מדינה בעלת יציבות פוליטית וכלכלית הממשלה אינה מתערבת בכל הקשור אל סחר במטבעות חוץ (אך תומכת) אוסטרליה היא יצואנית זהב וחומרי גלם נוספים בהיקף גדול מאוד. נכון להיום, היא נחשבת לאחת היצואניות הגדולות ביותר ברחבי העולם לסחורות. רוב הייצוא שלה נעשה למדינות בצידה הדרומי של אמריקה ואפריקה.

 

פעילות ותנועת מסחר השוק האוסטרלי

כיוון שאוסטרליה ממוקמת בחצי השני של כדור הארץ גם שעות הפעילות של כל השווקים הפיננסיים שלה הן בשעות הלילה של מדינתנו. התנועות היומיות בשוק המסחר הם בדרך כלל בין מאה למאתיים פיפסים. מדדי הכלכלה תמיד מתפרסמים בשעות הלילה. חשוב לדעת כי בניגוד לדעתם של אנשי מקצוע מסוימים יש אנשי מקצוע אשר טוענים כי אותה יציבות בגללה רבים משקיעים בדולר אוסטרלי, היא גם עקב אכילס של מטבע זה. יש לזכור כי אמנם מדובר על מטבע אשר תנועתה יכולה להיות יציבה מאוד שבועות, אך ברגע אחד יכול להיווצר מצב של מפנה חד. דבר אשר יכול להוביל להפסדים משמעותיים אם הברוקרים אינם עם האצבע על הדופק בכל שעות היממה.

 

לסיכום, מסחר בדולר אוסטרלי הוא מסחר אשר מתנהל שנים רבות. אוסטרליה מנהלת כלכלה בטוחה ויציבה והמדינה תומכת בבנקים שלה. אם אתם מעוניינים לבצע השקעות לטווח ארוך המטבע האוסטרלי הוא המטבע האידיאלי לכך, רק תמיד יש לזכור כי פעמים רבות מטבע זה מתעתע וגורם להפסדים משום חוסר תשומת לב.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה