שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> שוק ההון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
שוק ההון
 

מסחר בפורקס– כל אחד יכול


davids

Imarkets Binary Options Trading Platform

 
 

מסחר בפורקס– כל אחד יכול

 

מסחר בפורקס הוא למעשה מסחר במט"ח. פורקס הוא ראשי התיבות של Foreign Exchange(פוריין אקסצ'יינג'), המינוח האנגלי למסחר. תחום המט"ח הוא תחום המסחר הנפוץ ביותר, ומגלגל כחמישה טריליון דולר אמריקאי מדי יום. שוק המט"ח פעיל כמעט לאורך כל שעות היממה, כאשר בכל זמן נתון יש שוק פעיל אחר. לפיכך יכול כל מי שעוסק בתחום להיות פעיל בכל שעה העולה על דעתו. בניגוד למסחר במניות אשר מוגבל לשעות המסחר של אותו שוק מניות

 

מושגים בסיסיים מאד בנושא מסחר במט"ח:

מסחר בפורקס מתנהל בזוגות. כל מטבע נקנה במטבע אחר ומוכרח להימכר באותו מטבע. כיון שהדולר האמריקני הוא המטבע השולט במסחר הבין לאומי במט"ח, כוללים 89% מהזוגות הנסחרים את המטבע האמריקני. הבאים בתור הם היורו והין היפני. בכל עסקה יש מטבע בסיס ומטבע משנה, והם הקובעים את שערי החליפין: שער הקנייה הוא שער קניית מטבע המשנה על ידי מטבע הבסיס ומכאן ששער מכירה הוא שער מכירת מטבע המשנה וחזרה למטבע הבסיס.

 

עמלות: ניתן לסחור במט"ח במסחר יומי או במסחר לטווח רחוק. היתרון הגדול של מט"ח על פני ניירות ערך הוא העמלה הנמוכה – פרומיל (עשירית האחוז) אחד מסך העסקה. הרבה פחות מכל נייר ערך שהוא.

 

ערבויות: במקרים של מסחר בסכומים קטנים נדרשות ערבויות קטנות מאד, המאפשרות מסחר גם לסוחרים בקנה מידה קטן מאד להשתתף במסחר. קיימות היום חברות המאפשרות מסחר במט"ח גם במאות בודדות של שקלים. במסחר בניירות ערך, לעומת זאת, ישנה ברוב המקרים מגבלה על מינימום היחידות לרכישה או למכירה, שהיא למעשה מגבלה על הסכום המינימאלי שניתן לסחור בו באותה מנייה. המינימום יכול להגיע גם עד אלפי שקלים ויותר.

 

מסחר בפורקס – מיהם השחקנים העיקריים?

מסחר בפורקס נועד מלכתחילה לביצוע תשלומים בין מדינות ומכאן שהמשתמשים העיקריים בו בעבר כמו גם היום הם יבואנים ויצואנים של סחורות ושירותים בכל רחבי העולם. כמו כן פעילים בשוק הזה בנקים וגופים פיננסיים וכן תאגידים בינלאומיים הצריכים לממן פעולות שונות במדינות שונות, ולשם ביצוע פעולות אלה הם חייבים לבצע המרת מט"ח. יחד עם כל אלה ישנם המשקיעים הבינ"ל והספקולנטים המתמחים בתחום.

 

תחרות בשוק המט"ח

אחד היתרונות הגדולים של מסחר בפורקסהוא העובדה שלכאורה אין לאיש יתרון על רעהו, לא למשקיע הגדול על פני הקטן ולא להיפך. כל ידיעה בנושא מתפרסמת סמוך מאד לזמן האירוע ולא ניתן לומר שהיתרון הוא בידי מישהו. גם גורמים משמעותיים כמו בנקים מרכזיים אינם יכולים להשפיע לאורך זמן על מגמת המסחר, והראיה היא ניסיונו של בנק ישראל להשפיע על שערי המט"ח, ניסיון שנחל הצלחה חלקית בלבד. בשוק המניות, לעומת זאת, יש יתרון מסוים לסוחרים גדולים ומקצועיים המצליחים מטבע הדברים להגיב לידיעות מהר יותר מכל השאר ויכולים גם להשפיע על מחירי המניות, בעיקר במחזורי מסחר קטנים. כיון שכך מנוטרל למעשה יתרון הגודל במסחר במט"ח ונותרת הקריאה הנכונה של המפה, שיכולה להניב רווחים.

 

למרות האמור לעיל, יש גם דמיון רב בין המסחר במט"ח לבין מסחר בניירות ערך. הדמיון הוא בעיקר בצורך להתייחסות רצינית לנושא ובשיקול הדעת שיש להפעיל בביצוע של כל עסקה. העמלות הנמוכות והזמינות של מסחר בפורקס אין פירושן שאפשר לבצע פעולות שגויות, שכן התוצאה שלהן היא תמיד אחת – הפסד. על מנת להרוויח יש ללמוד היטב את השוק ואת הכוחות המניעים שלו. מומלץ להתנסות בחשבונות דמו המוצעים על ידי אתרים שונים. כמו כן, אם מסחר בפורקס הופך לדבר שבשגרה ומעורבים בו סכומים גדולים, מומלץ להיוועץ ביועץ השקעות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה