שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> שוק ההון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
שוק ההון
 

פיקדון בבנק ככלי השקעה סולידי


אמנון
 
 

אנו חיים בעידן סוער מאוד. במיוחד במובן הכלכלי. בכל יום אנו שומעים על עסקים שנסגרים או אנשים אשר השקיעו את כספם באפיקי השקעה מפוקפקים ובמקרים רבים אף איבדו את כל כספם למרבה הצער. מסיבה זו יותר ויותר אנשים מגלים עניין דווקא באפיקי השקעה סולידיים. אין ספק שאנחנו יכולים לישון הרבה יותר טוב בלילה כאשר אנו יודעים שהכסף שלנו לא הולך לשום מקום ואינו מושקע באיזו הרפתקה פיננסית שסופה אינו ידוע. אפיק השקעה סולידי במיוחד הוא פיקדון, בנק ירושלים  מציע כיום למי שמעוניין בכך מספר מסלולים בריביות אטרקטיביות. חשוב לדעת כי אין צורך להיות בעל חשבון או לפתוח חשבון כדי ליהנות מהזכות להתחיל פיקדון, בנק ירושלים. בנוסף, פיקדון, בנק ירושלים  על מגוון מסלוליו מהווה אופציה מצוינת להשקעה. להלן מספר מסלולים פופולריים אשר מבטאים את הצרכים המשתנים שלקוחות בתחומים כמו נזילות הכסף - היכולת להשתמש בו לפני תום מועד הפיקדון וכן גובה הריביות וסוג הריביות.

1.      מסלול מתחדש אוטומטי - זהו מסלול אשר במסגרתו הלקוח מפקיד סכום כסף בפיקדון אשר מתחדש באופן אוטומטי בסוף כל תקופה מוגדרת מראש (למשל כל חודש). הפיקדון הזה מאפשר ללקוח להודיע לבנק על כוונתו להשתמש בכסף וכך למעשה הוא מורה שלא לחדש את הפיקדון והכסף מועבר ישירות אל חשבונו הפרטי. זהו פיקדון אשר הבנק מעוניין בו משום שעל פי רוב אנשים לא ממהרים לקחת את הכסף ובשל כך הבנק מציע ריביות אטרקטיביות כמו למשל סוג ריבית הקרוי ריבית דריבית. ריבית זו היא למעשה חלה על כל הסכום שנמצא בפיקדון המורכב מהקרן שהופקדה יחד עם כספי ריבית שנצברו. כנגד הריבית דריבית ישנה גם ריבית פשוטה אשר חלה אך ורק על כספי הקרן ולא על ריביות שנצברו. זוהי כמובן ריבית פחות טובה ללקוח.

2.      מסלול לתקופה ארוכה עם תחנות יציאה - כנגד המסלול המתחדש אוטומטית ישנו גם מסלול עם תחנות יציאה. במסגרת מסלול זה ישנן תחנות קבועות מראש אשר סוכמו בין הבנק ללקוח בהן הלקוח יכול לקחת את כספו ולעשות בו שימוש ללא קנסות יציאה. על פי רוב מדובר בפיקדון ארוך טווח והבנק אינו אוהב מסלול זה ולכן זה ילווה בדרך כלל בריבית לא כל כך אטרקטיבית בסוג הריבית הפשוטה.

3.      מסלול סולידי לזמן מוגדר. כאן מדובר על המסלול הפשוט ביותר אשר אין בו תחנות יציאה כלל והכסף פשוט יושב בבנק למשך תקופה שנקבעה מראש על ידי הלקוח והבנק ועד לתום תקופת הפיקדון אין לשחרר את הכסף אלא על ידי שבירת הפיקדון. שבירת פיקדון מלווה על פי רוב בקנס משמעותי ולכן אלא אם כן אתם בטוחים שאין לכם צורך בכסף במשך כל תקופת הפיקדון, זהו לא המסלול עבורכם.

4.      נתונים נוספים שמומלץ לקחת בחשבון הם האם מדובר בפיקדון צמוד מדד או לא והאם הריבית קבועה לכל אורך הפיקדון או שמא היא משתנה בתקופות שונות לאורך הפיקדון. חשוב שהלקוח ידע לנהל מו"מ מול הבנק. במידה ולא תנהלו מו"מ אתם תשלמו את הריבית התעריפית שהבנק מציע לכל הלקוחות שהינה פחות טובה מריבית שתוכלו להשיג בעזרת מו"מ.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה