שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> שוק ההון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
שוק ההון
 

שאלות ותשובות חשובות בנושא של ניהול תיקים


אמנון
 
 

 

למי יש צורך בניהול כספים בתיקי השקעות ?

 

לאנשים רבים יש סכומי כסף שנמצאים בכל מיני קרנות, פיקדונות, קופות גמל, קרנות השתלמות ועוד. כספים אלו נמצאים, ונזילים בחלקם בהרבה מקרים. הם למעשה חסכנות של האנשים לעידן הפרישה והפנסיה. אנשים רוצים לקבל תשואה טובה על הכספים הללו. ברוב המקרים אנשים שומרים על הכספים ומעוניינים לעשות השקעות סולידיות, שיניבו להם תשואות קטנות אבל יחסית בטוחות. הם גם לא רוצים להיכנס להרפתקאות פיננסיות קיצוניות שעלולות לאבד להם חלקים רבים מהכסף. זה בדיוק מה שחברות השקעה מציעות. חברות השקעה מתמחות בהשקעות מסוג זה. יש זהות אינטרסים במקרה זה בין הלקוח ובית ההשקעות. לכן מאוד כדאי ללקוח למצוא חברת השקעה מקצועית טובה שתנהל עבורו את הכסף שלו..

 

איך בוחרים חברת השקעה?

 

צריך לבחור חברת השקעה גדולה שמבצעת ניהול תיקים בהיקף גדול עבור לקוחות שונים. יש יתרון לגודל במקרים אלו. לחברה בעלת עוצמה יש יכולת להציע שירותי ניהול תיקים מעולים. היא מעסיקה מנהלים ומומחים לייעוץ ברמה גבוהה מאוד. היא מושכת אליה את מיטב האנשים בגלל האפשרות לתת שכר טוב ותגמול נאות. היא עובדת עם אנליסטים מוכשרים שיודעים לבצע תחזיות השקעה טובות. יש לה מחלקת מחקר טובה שמפרסמת כל העת מאמרי מחקר פיננסיים שונים באתר החברה. לכן כדאי לבחור בחברת השקעות כזאת. צריך לבדוק אצל הבנקאים, אצל חברים ועל סמך מוניטין שיש בציבור. אפשר גם לחפש באינטרנט חברה שיש לה אתר מסודר. בכל מקרה צריך למצוא יועץ השקעות שיש ללקוח כימיה טובה איתו. כימיה טובה ואימון הדדי מעולה הם בסיס הכרחי לפעילות מסוג זה.

 

איך מתבצעת העבודה מול יועץ ההשקעות ?

 

צריך לחתום על הסכם עבודה מול חברת ההשקעות. יועץ ההשקעות מבצע ניהול תיקים של לקוחות שונים בצורה קבועה ושגרתית. הוא יתדרך את הלקוח בצורת העבודה. הכספים של הלקוח נשארים בחשבונות שלו בבנק. הלקוח נותן ליועץ ייפוי כוח לצורך פעילות של קניה ומכירה של מוצרים פיננסיים שונים. בדרך כלל נקבעת מסגרת ראשונית של תכנית ההשקעה. מסכמים על צורת ההשקעה איזה אחוז מהכסף ינותב למניות, איזה לאגרות חוב ואיזה להשקעה במזומן ועוד. היועצים יעבדו בתוך המסגרת הזאת, כאשר הם מחליפים מדי פעם את המוצר. יש לזכור שתמיד הלקוח הוא שמחליט על היקף וצורת ההשקעה. תיק ההשקעות נתפר על פי מידותיו ורצונו.

 

איך מנהלת חברת השקעות ?

 

מנהלי חברת השקעות מעוניינים להריץ את עבודת ההשקעות בצורה הטובה ביותר. יש תחרות קבועה בין בתי השקעות רבים. כל אחד רוצה להיות בין הראשונים במדד השנתי שבודק את ביצועי החברות. כלכלה היא לא מדע מדויק, ולכן לא תמיד קולעים האנליסטים בתחזיותיהם. לכן בית השקעות שמצליח באופן קבוע לעמוד במקומות הראשונים הוא בית השקעות מבוקש. לצורך העבודה השגרתית יעבדו היועצים על פי נוהלי עבודה קבועים. ישיבות על בסיס יומי, שבועי וחודשי. תהיה בקרה פנימית כל העת. כל הזמן יהיו התייעצויות לגבי סוגי ההשקעות, ובאיזה חברות להשקיע. כל העת מחפשים המומחים והיועצים אפיקי השקעה אטרקטיביים שונים. הכול כדי להגדיל את אפשרויות ההשקעה.המטרה היא שלטווח ארוך יקבלו הלקוחות תשואה טובה על כספם.

 

  


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה