שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2246
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> שוק ההון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
שוק ההון
 

שאלות ותשובות לגבי הניסיון של גופים המציעים ניהול תיקי השקעות


אמנון
 
 

נושא הניסיון הוא כזה שיכול להדאיג כל מי שמעוניין להיעזר בגוף שמציע ניהול של תיק השקעות. אחרי הכול, הרי שעם כל הכבוד לידע ולהכשרה, ללא ניסיון רב עם מערכות מוניטאריות שונות ועם כל ההיבטים הכלכליים של כל השקעה, יהיה קשה מאוד לעשות את הכול על מנת שכל תיק ינוהל בצורה כמה שיותר חיובית.

 

 

כיצד אפשר לדעת איזה ניסיון יש לחברה מסוימת?

הרצון לדעת איזה ניסיון יש לחברה שמנהלת תיקי השקעות הוא ברור ומובן. אך כדי לעשות זאת אין להסתפק רק בנתונים שקשורים למשך הפעילות של החברה או למשך הזמן שבו עובדים בה מנהלים מסוימים. הכוונה היא לכך שצריך לבדוק כמה זמן מייעצת החברה בתחומי השקעות שונים וכמה שנים היא כבר מנהלת בהצלחה רבה תיקים בסדרי גודל שונים עבור לא מעט משקיעים.

 

כשמדברים על ניסיון, האם הכוונה רק לשנות פעילות או לאלמנטים אחרים?

נחזור למה שהדגשנו בשאלה הקודמת, אך נחדד מעט את התשובה. ניהול תיקי השקעות מציג צורך בהתבוננות רחבה על כל אפיקי ההשקעה ועל השווקים התזזיתיים ברחבי העולם. הדבר אומר שאלמנטים כמו שווקים מתעוררים, הבדלים בין אפיקי השקעה סולידיים לכאלו שנחשבים לספקולטיביים, התמודדות עם הצפי לשינויי מחירי הסחורות בעולם, ועוד נקודות התייחסות אחרות שרלוונטיות לכל נקודת זמן, הם אלו שמדגישים כיצד הניסיון בא לידי ביטוי לא רק בזמן קיומו של בית השקעות מסוים.

 

עד כמה שיחה ישירה עם המשקיעים יכולה להציג את רמת הניסיון?

יש ערך רב לכל שיחה ישירה שאפשר ליזום עם מנהל תיק השקעות או עם נציג חברה רצינית. זאת מאחר וכך אפשר לשמוע בצורה מקצועית וממוקדת מאוד לגבי הפעילות של החברה בכלל ולגבי הפעילות שתתרחש בתיק שאותו מבקש הלקוח לנהל. שיחה ישירה יכולה לתרום גם להיכרות רצינית יותר של מי שאמור להיות מופקד על ניהול התיק, כך שהדבר ימחיש בצורה מדויקת יותר את הסיכוי להצלחת ההשקעות השונות.

 

מה ההבדל בין ניסיון כללי לבין ניסיון באפיקי השקעה מסוימים?

ברגע שאנו מדברים על ניסיון כללי במהלך של ניהול תיקי השקעות, הרי שמדובר ביכולת להשקיע סכומי כסף סבירים או בהכרת מנגנונים מצומצמים יותר של תהליך ההשקעה. אך כשאנו מדברים על היכרות מעמיקה עם כל אפיקי ההשקעה שלא מפסיקים להתחדש, הרי שאנו מציגים אדם מיומן שיש לו יכולת גבוהה יותר להשקיע כל סכום בצורה אחראית יותר.

 

האם ניסיון רב באמת יכול לשרת כל לקוח?

ללא כל ספק ניתן לראות עד כמה מי שמציג ניסיון שאינו רק רב שנים אלא שהוא כזה שמדגיש את ההתמודדות המגוונת עם השקעות מורכבות ועם אפיקי השקעה רבים, הוא זה שיכול להיות אדם בעל ערך רב עבור כל משקיע.

 

האם יש להתייחס רק לניסיון של מנהל התיק או לזה של כל הצוות שיתעסק עם הניהול?

הן הניסיון של מנהל התיק והן הניסיון של כל מי שקשור לשירות של ניהול תיקי השקעות הוא בעל חשיבות רבה לכל משקיע. זאת מאחר ומדובר באפשרות ליהנות מכיווני השקעה איכותיים יותר שעליהם ממליצים אנשי מקצוע המכירים כל תחום בצורה אישית.

 

 

כמו בלא מעט תחומים אחרים, הרי שגם כאן רואים רבים עד כמה ניסיון איכותי באמת הוא כזה שיוצר אפשרות מכובדת ומרשימה הרבה יותר לניהול של כל תיק השקעות. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה