שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2455
מאמרים: 7495
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> חינוך בגיל הרך
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חינוך בגיל הרך
 

כל מה שרציתם לדעת על רישום לגני ילדים


רפי רזניק

רפי רזניק - קידום אתרים בגוגל SEOM, פרסום ושיווק במדיה החברתית. ניהול מוניטין עסקים באינטרנט.

 
 
 

עד לפני שנה לא הייתה לכם שום סיבה להתעניין בתהליך, מלבד הזדהות עם הילדים אשר הראשון בספטמבר הפך תאריך חשוב בעבורם, אולם החל משנה הבאה, הילדים שלכם כבר בוגרים מספיק על מנת להירשם לגנים הציבוריים, והתהליך הזה חל גם עליכם. אם אתם עובדי עצות בעניין, ולא יודעים מאיפה להתחיל את תהליך הרישום גני ילדים בחיפה, מומלץ שתמשיכו לקרוא, אנחנו כבר נבהיר לכם את העניינים.   

אזור הרישום לגני ילדים  

התהליך מתחיל בקבלת פתק אשר מורה על אזור הרישום של הילד. אזור הרישום נקבע לרוב על פי אזור המגורים לדוגמה אם הינכם גרים בקריות, תרשמו את ילדכם אל גן ילדים בקריות, ונועד להקל על ההורים. המטרה היא שכל ילד ישובץ בגן הכי קרוב אליו לבית, אשר מתאים לגילו. הרשויות המקומיות מצדן, מנצלות את אזורי הרישום לצורך יצירת חלוקה שווה פחות או יותר של ילדים בגנים ובבתי הספר, על מנת לנהל את השנה כמו שצריך. באם עברתם למקום מגורים אחר, או שאתם חדשים בסביבה, עליכם להודיע על כך לרשויות, על מנת לקבל שיבוץ בהתאם. נוסף על כך, אזור השיבוץ הוא פרמטר חשוב מאוד גם בעבור ילדכם. הילד לומד להכיר את הסביבה ואת הילדים אשר ילמדו בקרבתו כבר מתקופת טרום החובה. יצירת קשרים חברתיים של הילד בשלב מוקדם מקלה מאוד את המעבר לכיתה א', ומאפשרת לכל ילד ללמוד עם חבר אחד לפחות איתו בכיתה.  בדרך כלל בגני ילדים תמצאו מספר כיתות לפי גילאים, יש שיעדיפו לרשום את הפעוט לכיתת פעוטון ועם הזמן לעלות לכיתה בוגרת יותר.

פרוצדורת העברה ושינוי שיבוץ   

באם החלטתם, בעת תקופת הרישום ובחירת פעוטון בחיפה, כי מאיזו שהיא סיבה אתם מעוניינים לשנות את השיבוץ של הילד, תאלצו להגיש בקשה אל הרשויות המקומיות אשר מפרטת את הסיבה למעבר. לאחר שתיבחן הבקשה תודיע הרשות המקומית לכם ההורים, בכתב, תוך שבועיים עד חודשיים ממועד ההגשה, את תשובתה. באם החליטה הוועדה מטעם הרשות המקומית שלא לאשר את ההעברה, היא תפרט ותנמק בכתב את סיבתה.  


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה